Co všechno si s sebou sbalit na dovolenou?

0

obleceni

Odjezd na dovolenou se kvapem blíží a vy doma zmatkujete, co všechno si s sebou zabalit? Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní stresující odjezdy.

Nejdůležitější věci na které nezapomenout

Napište si na papír seznam věcí a před odjezdem všechno zkontrolujte a odškrtejte.

Na prvním místě patří mezi nepostradatelné věci doklady. Pro cestování mezi zeměmi EU vám stačí občanka, pokud se chystáte za hranice eurozóny, budete potřebovat cestovní pas.

Dále si s sebou vemte kartičku pojišťovny, doklad o cestovním pojištění, platební kartu, řidičský průkaz (zkontrolujte, zda v cílové destinaci náhodou nepotřebujete mezinárodní řidičák) a doklady od auta.

Užitečné je mít s sebou také od všech důležitých dokladů fotokopie. Udělejte si v telefonu fotoalbum na doklady, nebo si papíry oskenujte. Originály pak můžete klidně nechat na hotelovém pokoji.

Kromě dokladů si nezapomeňte nabíječku na mobil a na foťák, náhradní paměťovou kartu, osobní lékárničku, klíče od domu, nějaké záložní peníze a pokud nosíte tak dioptrické brýle a čočky s roztokem.

K moři plavky, do hor funkční prádlo

Oblečení volte samozřejmě podle cílové destinace. Seznam věcí na dovolenou u moře se bude soustřeďovat na věci na koupání a k vodě. Nezapomeňte na ochranu proti slunci. Sbalte si opalovací krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy a lehký šátek.

Na dovolenou do města si sbalte pohodlné a hezké oblečení, ale hlavně kvalitní boty a batoh. Celodenní procházky po památkách byste si v nepohodlných botách a s přetíženou kabelkou neužili.

Pokud se chystáte na několikadenní putování do hor, bude pro vás zásadní sbalit se funkčně a nalehko. Myslete na to, že všechno ponesete celou dobu na zádech, investujte do odlehčeného kvalitního vybavení.

I na dovolené myslete na svoji rutinu a na zdraví

 

strava

Dovolená je pro mnoho z nás takové okénko změny v jinak stereotypním životě. Vstáváme pozdě, jíme jiná jídla, vynecháme naše pravidelné cvičení a náš denní rytmus se rozsype jako domeček z karet. Opouštět komfortní zónu a vydávat se za dobrodružstvím je velmi přínosné a obohacující, rutina má ale také své výhody.

Pokud máte například problémy se spaním, snažte se i během dovolené udržovat svůj spánkový rytmus v podobných časových oknech jako v běžném životě.

Pokud si udržujete linii, inspirujte se jak na dovolené nepřibrat.

Chodíte-li pravidelně běhat, nebo s kamarádkou na skupinové cvičení, vemte si s sebou tenisky, elasťáky a podložku na cvičení a využijte příležitosti zacvičit si v netradičním prostředí.

Zdravé svačinky vás na dovolené udrží fit

Co se týče stravování, to bývá na dovolených takové všelijaké. Jíme zpravidla větší porce a více smažených a kořeněných jídel. Sbalte si s sebou i něco zdravého na zub. Tipy na zdravé svačiny vás navedou, jak se udržet ve formě i na dovolené. Lehké do kapsy a energeticky výživné jsou oříšky. Připravte si s sebou krabičky, nebo pytlíčky s oříškovou směsí. V cizí zemi určitě ochutnejte místní ovoce a zeleninu. Čerstvé lokální ovoce vám dodá potřebnou energii a jeho zralou chuť si zamilujete.

Nechte si v kufru místo. Z dovolené určitě nepojedete s prázdnou

Často se před odjezdem strachujeme abychom něco nezapomněli, daleko častěji se ale stane, že si toho s sebou naopak sbalíme moc. Nechte nervy stranou, v podstatě cokoliv si můžete na cestách dokoupit. Důležité je mít u sebe věci, bez kterých se neobejdete a které se složitě shání, třeba léky na předpis. Zbytek jsou maličkosti. Většina z nás si stejně na dovolené ráda něco nového pořídí. Nechte si místo v kufru na suvenýry, dárky z cest a třeba i na něco nového na sebe. Kdoví co vám cestou padne do oka.

TIP: Pokud nemáte rádi masové dovolené, pozrite si  množstvo inspirací pro cestovatele na portálu radynacestu.cz

——————Komerční článek——————

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA