Které evropské destinace navštívit na podzim

0
benatky
Benátky

Cestování po Evropě na podzim: Podzim, to je období, kdy je možné vidět přírodní krásy v té nejlepší podobě, stvořeno nejen na procházky kouzelně zbarvenou krajinou, návštěvu muzeí a dalších pamětihodností. Počasí jako dělané pro výletování, neboť přeci jen se podnikají turistické výpravy v chladnějších dnech, než když panují tropy. Výhodou je i užití si všeho plnými doušky, neboť cestování mimo letní sezónu je pro mnohé snadnější, pohodlnější. Kam se vydat a těšit se z barevného podzimu?

Období nejen pro milovníky fotografování, ale poznávání nových míst, těšení se z podzimní palety barev, co dokáže namalovat jen sama příroda.

Destinace pro teplomilné osoby

Nejvhodnějším měsícem pro návštěvu Portugalska a jeho hlavního města je právě podzim. Je to jako sloučit novou sezonu se starou. Hned po ocitnutí se v této destinaci můžete odhodit teplé svršky a užít si nošení triček a lehkých kousků oblečení, slunce tu ještě dostatečně hřeje. Lisabon má vše, na co si pomyslíte, romantická zákoutí, úzké uličky, kde je možné vidět vlající čerstvě vyprané prádlo, historické památky, muzea, parky apod. Zde najdete vše, na co si vzpomenete.

Pokud chcete výhled, který vás ohromí, tak stačí z náměstí Praca de Comercio projít romantickými uličkami k hradu Sao Jorge a z jeho ochozů se vám nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Lisabon. Okolí hradu tvoří bludiště úzkých uliček s majestátními domy. Jen samotné procházení těmito uličkami stojí za to si dostatečně vychutnat v klidu, kochat se jedinečným stavebním umem, kde se nachází nejen domy, ale také malé obchůdky, line se vůně kávy, voní čerstvě upečené cukrovinky. Lisabon je zkrátka sázkou na jistotu pro naplánování jeho návštěvy na podzim.

lisabon
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                   Lisabon

Město, které je šik i mezi kapkami deště

Podzim je nejlepším obdobím pro návštěvu španělské metropole. Období, které hojně přeje užití si města, turistickým výpravám. Madrid je městem, kterému ani déšť neubírá nic na kráse a v případě nepříznivého počasí je tu spousta míst, které můžete navštívit a být v suchu. Každopádně je to nejhezčí období pro užití si krásy, navštívení muzeí, galerií apod. A zejména nezapomeňte na ochutnání zdejších specialit.

K městu náleží bleší trhy i ty s jídlem. V Madridu se nachází jedna z nejstarších restaurací na světě, restaurace Botin, která byla založena roku 1725 a zdejšími hosty byl i takový velikán jako Ernest Hemingway. Milovníci piva zajisté okoštují tento mok z místního pivovaru. Madrid, to jsou malebné uličky, kluby, obchody, památky a nikdy neutuchající noční život.

Palacio de Cristal
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                  Palacio de Cristal

Destinace, kde se v říjnu netěsní davy

Benátky jsou kouzelným místem nejen pro všechny zamilované, pro romantické duše, ale také městem, kde si každý návštěvník přeje, aby se alespoň na chvíli mohl zastavit čas. Na podzim, zejména v říjnu, se v ulicích netěsní davy a není to zde hlava na hlavě. I ceny jsou příznivější. Benátky můžete navštívit několikrát a stejně vás pokaždé nadchnou něčím novým. Vychutnání si kávy na náměstí San Marco je takřka povinností, kdy si můžete v klidu popíjet kávu a kochat se okolní krásou.

Pohádkové město s mosty, gondolami, skvostnými paláci, monumentálními stavbami, chrámy, památkami, galeriemi apod.

benatky
Benátky

Podzimní ráj pro pěší i cyklisty

V Anglii najdete mnoho krásných podzimních zákoutí. Mezi ta nejlepší bezpochyby patří New Forest. Jedná se o jeden z posledních přírodních lesů a vřesovišť v jinak v zalidněné jihovýchodní Anglii. Podzimní příroda je doslova rájem pro pěší i cyklisty. Najdete tu kilometry dlouhé cesty pro turisty, místa stvořená pro pořízení krásných fotek, v případě pěkného počasí je možné si udělat piknik, jsou tu i útulné čajovny a typické anglické hospody. Pozoruhodností jsou zdejší poníci, kteří se pohybují po lese zcela volně.

new forest
Zdroj foto: en.wikipedia.org                   New Forest

Švýcarsko oslní po celý rok a zejména na podzim

Země, která je krásná v každém ročním období, ale přeci jen na podzim ještě o trochu víc. Před příchodem prvního sněhu je totiž zdejší krajina zbarvená do oslňujících podzimních barev a je tu řada různých festivalů. Zde se totiž slaví ve velkém stylu i v rámci sezónní sklizně plodin, pečou se zde kaštany a ve městech se konají přehlídky kostýmů vyrobených z lesních materiálů.

svycarsko
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                          Švýcarsko

 

 

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here