Tajemný Branišovský les u Českých Budějovic je opředen tajuplnými historkami a lidé se do něj bojí vstoupit

0
Branisovsky les
Zdroj foto: upload.wikimedia.org

Branišovský les nebo také les Bor patří podle mnohých k nejstrašidelnějším místům u nás. Dějí se tam nevysvětlitelné věci, lidé slyší prapodivné zvuky a cítí brnění v těle. Je to všechno pravda a je lepší se lesu vyhnout nebo jsou to jen představy bujné fantazie?

Branišovský les nebo také les Bor se nachází jihozápadně od Českých Budějovic. Je opředen mnoha tajemnými a záhadnými historkami. Podle historických záznamů došlo v lese i k několika vraždám a sebevraždám. Jedná se o příměstský les, takže je tu poměrně živo. Tajemný les je místem pro procházky místních i cyklisty. Na první pohled je to docela obyčejný les.

Zrádné bažiny

O lesu můžeme najít zmínky 400 let staré. V lese Bor tu stála osada obklopená bažinami. Ty byly natolik zrádné, že se tu utopilo mnoho lidí. Vedly tu i stezky, kde byly přepadáváni lidé. Duše zemřelých lidí tu prý dodnes bloudí a nenachází klid. Údajně se tu měl kdysi nacházet i hřbitov, ale jakékoliv zmínky o jeho přesné lokalizaci již neexistují.

Tajemná černá postava

Mnoho lidí, nezávisle na sobě, vypovídají, že v lese viděli tajemnou černou postavu, oděnou do černého pláště a klobouku. Má jít o strážce lesa, který má za úkol střežit zlo v tomto lese.

mokrad
Zdroj foto: commons.wikimedia.org                                   mokřad

Strom oběšenců

V lese se měl nacházet strom, na kterém ukončilo život mnoho lidí. Místní jej raději porazili a rozřezali. V blízkosti stromu prý dodnes lidé cítí nepříjemné pocity.

Tragédie ve vojenském prostoru

Za minulého režimu býval v lese vojenský prostor – střelnice a muniční sklad. Během jedné noci došlo k tragédii za záhadných okolností, kdy se několik vojáků navzájem postřílelo.

Strašidelných historek a svědectví je bezpočet. Jestli se v Branišovském lese nachází cosi tajemného a temného nikdo s jistotou nemůže říct. Je spousta lidí, kteří sem chodí pravidelně za klidem do přírody a ničeho zvláštního si nevšimli. Přijďte les navštívit a posuďte sami, jestli na vás dýchne tajuplná atmosféra nebo si užijete jen příjemnou procházku v přírodě.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here