Betonová hranice v Orlických horách aneb za řopíky

0
Betonová hranice v Orlických horách

Také se tak rádi procházíte a nejraději jste, když se u toho ještě něco nového dozvíte? Že ale nevíte, kde byste mohli tohle najít? Už se netrapte přemýšlením a hledáním a vyrazte na stezku, které se říká Betonová hranice v Orlických horách.

Tahle naučná stezka, která se nachází na území Králické pevnostní oblasti, je inspirována druhou světovou válkou a problematikou československého opevnění proti nacistickému Německu. Vyjdete z obce Mladkov, projdete se asi patnáct kilometrů okolo Bukovohorské hornatin po úbočích a vrcholcích hor Vysoký kámen a Bouda a do obce se zase vrátíte.

Po celé délce stezky, která je označena jako běžná turistická trasa, Vás čeká až 23 informačních tabulí, ze kterých se dozvíte hodně o československém pohraničním opevnění či o průběhu jeho výstavby. Každá tabule se nachází u nějaké zajímavosti, která se okolo stezky nachází. Kosek stezky vede také přírodním parkem Orlice, ve kterém můžete vidět mnoho přírodních krás.

Navštivte muzeum československého opevnění

Mimo krásnou a uklidňující zeleň je zde k vidění také řada lehkého i těžkého opevnění různých objektů či pozůstatky dělostřeleckých a ženijních zkoušek pevnostních objektů. Trasa vede až do Muzea československého opevnění  – dělostřelecké tvrzi Bouda.

Pokud již víte, že byste celou trasu neušli, tak nezoufejte, stezka je rozdělena na několik okruhů o různých délkách, takže si určitě zvolíte tu správnou pro Vás. Navíc jsou na několika místech propojeny, takže i když se třeba každý vydáte jiným směrem, v průběhu poznávání se můžete několikrát potkat.

Tahle stezka se pyšní několika „nej“ – například nejstarší naučná stezka s tématem československého opevnění v Králické pevnostní oblasti nebo nejrozsáhlejší naučná stezka věnovaná historii československého opevnění z let 1935 – 1938 v České republice.

Tak na co ještě čekáte? Vydejte se za poznáním něčeho nového spojeného s příjemnou procházkou. Už jen nazout pohodlné boty a výprava může začít.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here