Brněnské podzemí potěší nejen dobrodruhy

0
Brněnské podzemí

Pokud se rádi bojíte a přitahuje Vás mystično, adrenalin a vše, u čeho Vám na těle naskočí husí kůže, tak je pro Vás brněnské podzemí jako dělané. Vydejte se do centra Brna prozkoumat, jak to vypadá pod všedním chodníkem, po kterém každodenně projdou tisícovky lidí vůbec netušíc, že pod nimi se nachází hrůzostrašná historie.

Pokud se rozhodnete podzemí prozkoumat, budete rozhodně potřebovat baterku, jelikož je hodně temné, až tak, že dostanete strach hned, co do něj vkročíte. Je rozděleno do pěti prohlídkových okruhů a vy si na každé budete potřebovat pořádně rozsvítit, abyste se ujistili, že za Vámi nestojí někdo, o koho rozhodně nestojíte.

V době válek se zde nacházely sklepy, které sloužily pro ukládání potravin, ovoce či zeleniny po době druhé světové války. Najdeme zde i známý Mincmistrovský sklep, jehož expozice vám ukáže dnes již tak často opomínané řemeslo ražby mincí. Stejně tak se zde dozvíte mnoho informací o historickém vývoji Dominikánského náměstí v Brně.

Doporučujeme navštívit Kostnici u sv. Jakuba

Pokud se opravdu rádi bojíte, nesmíte minout Kostnici u sv. Jakuba. Jedná se o pietní místo, které okupuje přes padesát tisíc ostatků, které reprezentují způsob pohřbívání v dávné minulosti. Pokud Vás tyto ostatky rozechvějí, určitě se můžete následně uklidnit v protiatomovém krytu 10-Z, který je ukrytý hluboko ve skále pod Špilberkem. Je rekonstruován až pro 500 lidí, nicméně nikdy nemusel být použit. Můžeme zde vidět vlastní zásobník vody, generátor elektřiny a dokonce i telefonní ústřednu. Prozkoumat množství tunelů si dokonce můžete sami jen s mapkou, kterou dostanete u vstupu.

Muzeum můžete navštívit každý den krom pondělí od 9 – 18 hodin. Dospělí zaplatí za prohlídku 160,-, děti do 15-ti let, senioři či studenti si připraví pouze 80,-.

Takové množství zajímavostí na jednom místě a ještě k tomu schované pod zemí? Kdo by to řekl? To určitě musíte vidět!

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here