Do Banské Bystrice za oddechem

0
Banska Bystrica
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                             Banská Bystrica

Banská Bystrica je dost velké město, přičemž do Bratislavy to mají dalekých 165 km směrem na severovýchod. Jelikož je teplé počasí, dobrou volbou bude Holidaypark Kováčová. Jedná se o místo, kde si člověk polebedí v termálních minerálních vodách, jenž jsou v bazénech. Vybudován byl už v roce 1969, nicméně v roce 2013 ho přebudovali na současnou podobu. Není to zde jen pro v uvozovkách obyčejné lidi, ale mohou sem zavítat i budoucí maminky na cvičení pro těhotné ženy ve vodě. Pro děti tu mají také dětský plavecký trénink. Dále tu mají masáže a disponují i tzv. Aquabusem, který je z města zaveze přímo do tohoto oddychového místa.

A trochu astronomie pro fanoušky hvězdných těles

Astronomie odjakživa lákala lidi a tak je možnost zajít sem – Hvezdáreň na Vartovke. Důležitá je jedná věc, zarezervovat nebo tedy objednat si prohlídku tohoto místa určitě dva dny předem.

hvezdarna
Zdroj foto: sk.wikipedia.org              Hvezdáreň na Vartovke

Zajímavé muzeum – pro každého a od každého něco

Kdo má rád muzea, tak by neměl pohrdnout tímto – Literárne a hudobné múzeum. Je tu pět expozic – Domov múz, Bábkarský salón, Ľudové hudobné nástroje na Slovensku, Pamätný dom Jozefa Gregora Tajovského v Tajove a Pamätná izba Pavla Tonkoviča v Podkoniciach.

Za zvířátky – na louku plnou syslů, jenž zobou z ruky

Přestože je toto město poměrně velké, tak nemá stále zoo – zatím. Ovšem i tak se dá zajet za zvířátky, ovšem musí se člověk vydat trochu mimo město, v tomhle případě až 82 km – je to daleko, ale odměna návštěvníky i dětmi nemine. Dojdou na louku, která je plná syslů, ale ne jen tak ledajakých. Syslové si jídlo seberou i z lidských rukou. Je to zásluha ochranářů přírody, kteří sysly v uvozovkách naučili, že pro ně lidé nejsou hrozbou. Na této louce, jenž nese souborný název Muránská planina, žije více než 1 000 syslů. Ročně se sem přijede podívat více než 5 000 lidí.

Hlavní město dětí – vše, co dětský svět potřebuje

Donovalkovo, to nese přídomek, který je v nadpisu. Je to v podstatě městečko pro děti, které je tvořeno malými domečky, jenž jsou však jakoby pro dospělé, nicméně koncipované tak, aby byli vybavené pro nejmenší. Připravené jsou i kostýmy pro autentičnost zážitků. Zábavu v tomto městečku koordinují animátoři, kteří učí děti to, co ovládají dospělí, například jak natankovat, co dělat v případě požáru a tak dále. Je zcela samozřejmé, že je tu i menší farmička se zvířátky, které děti mohou napojit, nakrmit a celkově se o ně postarat. Jednou z dominant je i dopravní hřiště, kde bude dětem vysvětleno, jaké jsou pravidla v silničním provozu. Mohou zde získat i dětský řidičský průkaz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here