Kozí hřbety pro všechny milovníky turistiky

0
Kozí hřbety krkonoše
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                              Kozí hřbety

Tenhle oblíbený horský hřeben v Krkonoších každoročně dokáže přilákat spoustu návštěvníků díky svému úžasnému výhledu a příjemnému větříku, který Vás na samém vrcholu jemně ovívá. Jeho délka čítá až tři kilometry a vybíhá od Luční hory. V úctyhodné výšce 1422 metrů nad mořem ční jeho nejznámější vyhlídka s názvem Krakonoš.

Na západě je hřbet zakončen Železným vrchem, který ční přímo nad Špindlerovým mlýnem a má nadmořskou výšku 1321 metrů. Další vrcholy bychom mohli najít ve střední části hřebene, nesoucí stejný název – Kozí hřbety. Nicméně jeden má přívlastek nižší a jeden vyšší. Vrcholy jsou velmi úzké, zato svahy jsou převýšené a prudké.

Další zajímavosti v Krkonoších

I pod svahy můžete obdivovat různé zajímavosti, jako například Důl Bílého Labe či Údolí Svatého Petra. Všechny tyhle krásy najdete samozřejmě na území Krkonošského národního parku. Tohle ale nejsou jediné krásy, které zde můžete obdivovat. Je třeba vyzdvihnout také zdejší vodstvo. Najdeme zde souběžně tekoucí řeky – a to Bílé Labe, což je prvním nejvýznamnějším přítokem Labe a dále také Svatopeterský potok, který je nazýván také Dolským. Samotná řeka Labe protéká pod západním zakončením.

V místě, kde se setkávají Kozí hřbety s Luční horou, najdeme okraj rozsáhlé hole, která se nazývá Bílá louka. V jejich nejvyšších partiích můžeme najít široký porost kleče či dokonce zahlédnut místy vyčnívající vrcholky menších skal. Nejvíce je jich soustředěno na jižních svazích, kde doporučujeme opravdu pevné boty, aby nás ostré výčnělky skal nepříjemně nepřekvapily. Další ze zajímavostí, které můžete obdivovat, jsou lavinové dráhy, které jsou ale nebezpečné, takže obdivujte opravdu opatrně.  V těchto lavinových svazích jsou místy dokonce k vidění papratky horské či klasické smrčiny, jež jsou ale bohužel povětšinou vykácené.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here