Kostelec nad Černými Lesy. Město nabízí památky i krásy přírody

0
Kostelec nad Černými Lesy
Kostelec nad Černými Lesy

Proč byste se měli vydávat za jednou konkrétní památkou, když je u nás tolik měst, které památkami doslova oplývají a Vy je můžete navštívit všechny během jednoho výletu? A tím pádem nabrat spoustu dalších zážitků najednou? Jedním z takových měst je i například Kostelec nad Černými Lesy, který nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě či pouze k nahlédnutí. Ale všechny jistě stojí za to.

  • Gotický hrad

Tenhle hrad byl časem přestavěn na čtyřkřídlý renesanční zámek, jenž je nejpamátnější budovou v celém městě. Byl vystavěn již v roce 1750 – 1756. Dnes je zámek využíván jako Školní lesní podnik České zemědělské univerzity.

  • Zámecká kaple sv. Vojtěcha

Byla vystavěna již v letech 1564 – 1569 a na konci 20. století se dočkala rekonstrukce. V dnešní době v ní sídlí aula Fakulty lednické a environmentální České zemědělské univerzity a často jsou zde pořádány svatební obřady.

  • Farní kostel sv. Andělů strážných

Kostel se nachází na náměstí Smiřických a jedná se o jednolodní barokní stavbu vystavěnou v 18. Století a hlavní oltář zobrazuje Anděla strážného, který se ujímá mladého poutníka.

  • Lesopark

Tento lesní porost zaujímá plochu až 28 hektarů. Absorbovat kyslík můžeme až ze 472 stromů, které jsou uspořádány převážně do stromořadí. Lesopark byl vybudován již ve 30. letech a postupně do něj byly doplňovány budovy. V lesoparku se můžeme projít po relaxační stezce a pořádně si tak užít energie, kterou nám zeleň dodává a relaxovat při poslechu šumění listů ve vlahém větříku.

  • Cihelna Jaroslava Veselého

Tehdejší velkostatkář Jaroslav Veselý nechal vystavit cihelnu ve 30. letech 20. Století. V cihelně byla k vidění hala s kruhovou pecí, sušárny či drenážní trubky. Od 50. Let zde byla založena výroby květináčů, která se uchytila skoro až do poloviny let devadesátých. Nepřehlédnutelný je samozřejmě její komín, který se pyšní výškou až 35 metrů.

Tak už záleží jen na Vás, kterou památku si vyberete nebo zvládnete navštívit všechny?

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here