Automobilová muzea v Evropě potěší malé i velké

0
Mercedes Benz G4
Zdroj foto: en.wikipedia.org     Marcedes Benz W31

Automobilová muzea v Evropě: Na prohlídku muzea je vždy správný čas a vhodná chvíle. Návštěva muzea je možná po celý rok a bez rozdílu ročního období. Zejména pro pány kluky se nabízí jedinečný zážitek v podobě některého z vyhlášených automobilových muzeí. Vydat se můžete za hranice, k sousedům či dokonce navštívit i jedno okázalé muzeum u nás.

Britské muzeum motorů v Anglii

Britské muzeum motorů neboli British Motor MusemAnglii se pyšní největší sbírkou historických automobilů ve Warwickshire. Jde o jedno z největších muzeí svého druhu s rozsáhlou sbírkou čítající na 300 vozů.

Muzeum tvoří 11 hal, kdy nejznámější je The Red Room, tj. Červený pokoj, kde se nachází sbírka sportovních vozidel a jde pouze o auta v červeném provedení, jak už z názvu vyplývá. Spatřit zde můžete impozantní kousky od 30. až do 80. let. Jeden červený automobilový klenot vedle druhého. Kromě prohlídky všech plechových krasavců je zde možná projížďka na tzv. zkušební trati, která je zde k dispozici. Muzeum nabízí i zapůjčení historických vozidel pro zvláštní příležitosti, jako jsou oslavy, svatby apod.

Gaydon Motor Heritage Centre
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Muzeum Ferrari v Itálii

Museo Ferrari v italském městě Maranello je nezapomenutelným zážitkem. Praví se, kdo alespoň jednou toto muzeum nenavštívil, jako by nebyl. Milovníci kultovních vozů si zde přijdou vskutku na své. Automobilový ráj na zemi. Fandové F1 zde na vlastní oči uvidí značky, se kterými jezdili velikáni, jako Michael Schumacher, Niki Lauda, Mike Hawthorn a řada dalších význačných automobilových závodníků.

Kromě prohlídky vystavených automobilových exponátů, jsou v prostorách muzea k dispozici pro návštěvníky i simulátory, nechybí ani formule F1. Za mírný poplatek stačí se posadit a jet.

Ferrari Maranello 0007
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Technik Museum Sinsheim v Německu

Automobilové a technické muzeum v německém Sinsheimu je přístupno návštěvníkům od roku 1981 a nachází se zde několik set výstavních exemplářů čítající nejen soukromou sbírku historických automobilů Maybach, dále jsou zde k vidění sportovní a závodní vozy, ale také jsou zde vojenské a užitkové vozy, letadla, lokomotivy apod.

Muzeum je jediné na světě, kde je možné si osobně prohlédnout dopravní nadzvukové letouny, které kdy byly nasazené v provozu, jedná se o Concorde od společnosti Air France a letadlo Tupolev TU-144. Vidět je můžete vedle sebe a ve stejném postavení. Pozoruhodnou atrakcí je 3D IMAX kino s plátnem neobyčejného rozměru o 22 x 27 metrů. Vše umocněno speciální technikou, kdy tak projekce působí dojmem, že letadla létají přímo nad vámi.

Technik museum
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Muzeum historických automobilů v České republice

I u nás je kam vyrazit za podívanou. Muzeum historických automobilů Veteran Arena se nachází v Olomouci. Veteran Arena patří mezi největší muzeum u nás, které je přístupno veřejnosti. Muzeum je po rekonstrukci, kdy nyní je k dispozici plocha o rozměru více jak 3000 m². Muzeum se může pochlubit řadou automobilových rarit, nechybí samozřejmě české značky, taktéž je zde zastoupena československá předválečná výroba, ale uvidíte tu i předválečné anglické vozy, sportovní a závodní, které jsou ojedinělé i tím, že bylo vždy vyrobeno jen pár kusů se zakázkovou sérií. Tyto vzácné vozy jsou jinak u nás takřka nevídané. Zde máte tak jedinečnou příležitost si je prohlédnout.

V muzeu nejsou jen auta, ale také motocykly. A jelikož je muzeum zaměřeno na historii, jak už ostatně i z názvu logicky vyplývá, tak je zde i historie techniky a rádiové techniky, která je zastoupena historickými telefony, rádiovými přijímači, gramofony nejen z tehdejšího Československa, ale také ze zahraničí.

Tatra 57K
Zdroj foto: nl.wikipedia.org                 Tatra 57K

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here