Dovolená v Turecku pro náročné? Zamiřte do Antalye

0

antalya

Antalye: Nespokojíte se při své dovolené jen tak s něčím? Pak zamiřte přímo do centra turecké riviéry. Dokáže vám toho nabídnout opravdu hodně a na své si tu přijde prakticky úplně každý.

Historie turecké Antalye sahá až do druhého století před naším letopočtem. Díky tomu je dodnes plná historických památek, ale i moderního zázemí. Vývoj tady totiž rozhodně neustrnul někde ve starověkých dobách. Záleží tedy jen na vás, jakým způsobem svou dovolenou strávíte.

Za čím se vypravit, když se rozhodnete pro Antalii?

Zájezdy Turecko last minute Antalya jsou oblíbené především u náročných zákazníků. Je jen málo míst, kde se dokonalost bílých pláží u vyhřátého středozemního moře s snoubí s nádhernou okolní přírodou i perfektní infrastrukturou, díky níž se vaše výpravy za poznáním změní  téměř na osvěžující odpolední procházky.

Každou část dne tak můžete strávit docela jinak. A pokud vám nevadí delší pochody, objevíte do půl hodinky i příjemné skryté pláže, doslova na dosah od nejrušnějších oblastí. A pokud zatoužíte po troše té zábavy, můžete se vydat do centra destinace, protkaného obchůdky, restauracemi, kavárnami a diskotékami. Kupodivu tu není ani příliš pouličních zlodějů, to jiné turistické destinace v Turecku mají v tomto ohledu mnohem horší pověst.

turecko

Za nedotčenou přírodou i bohatou historií

Centrem celé oblasti je městská čtvrť Kaleici. Právě tady lze najít ty nejzajímavější památky, kterými si vás Turecko Antalya zaručeně získá. Například zachovalé římské hradby pamatují císaře Hadriána, po němž je tu pojmenována i velkolepá tříoblouková brána. Stačí pár kroků a rázem se přenesete do starověku.

A vydáte-li se prozkoumat křivolaké městské uličky podrobněji, určitě narazíte na kruhovou věž Hidirlik, jež dříve sloužila jako maják. A minout byste neměli ani vysoký turecký Kanelovaný minaret (Yivli Minaret) ze 13. století. Je volně přístupný, ve svých zdech totiž ukrývá dobře vybavené Etnografické muzeum. Připravte se jen na menší vstupné.

pamatka 1

Všeobecně je Antalya pro milovníky muzeí přímo rájem. Dejte si na hotelu vydatnou snídani, užijte si pár hodin lenošení na vyhřáté pláži a až vás zvyšující se teploty unaví, vydejte se do některého z nich. K mání je například výprava do:

  • Městského archeologického muzea, vystavujícího exponáty od doby kamenné až po současnost,
  • Antalya Müzesi zaměřeného na umělecká díla z různých historických období,
  • Kaleiçi Müzesi orientovaného na historii celé oblasti,
  • Minicity Antalya – zmenšený model celého města, který potěší nejenom děti.

Takže až budete příště hledat šikovné zájezdy last minute Turecko, vzpomeňte si na Antalyi. Má pro vás totiž připraveno od každého něco, takže si ve všech ohledech přijdete na své.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here