Andělská hora u Karlových Varů, je údajně místo s rozsáhlou pozitivní zónou

0
andelska hora nadvori
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Andělská Hora lákala k návštěvě svou romantickou zříceninou gotického hradu. Tyčí se na skále a je z ní úchvatný výhled do okolí. Místo, na kterém byl gotický hrad vystavěn, má být rozsáhlou pozitivní zónou. Pobyt se zde doporučuje při psychickém vypětí, stresu či bolesti hlavy.

Andělská Hora se nachází asi 11 kilometrů daleko od Karlových Varů. Kdysi dávno byl považován za nejkrásnější ruinu v Českém království. Podle písemných pramenů byl prvním vlastníkem Boreš z Oseka. Za dob husitských válek byl hrad v držení Jakoubka z Vřesovic. V 60. letech 15. století se dočkal úprav díky Zbyňku Zajíci z Házmburka. O další úpravy se zasloužili pánové z Plavna na přelomu 15. a 16. století. V roce 1635 ho dobyli Švédové a byly prováděny pouze nejnutnější opravy. Roku 1718 došlo k požáru a hrad Andělská hora byl nadobro opuštěn. Údajně, podle lidových pověstí, které se tu tradují, dostal hrad jméno po princezně Alvíně, která prý byla hodná jako anděl.

Pod hradem se nachází stejnojmenné městečko, které vzniklo zhruba v 15. století. Dříve v něm sídlili lidé mnoha řemesel, v 18. století byl oblíbeným výletním místem lázeňských hostů. V době největšího rozkvětu tu mělo být až tři tisíce obyvatel, v současnosti jen několik stovek. Netradiční kostel z roku 1712, který má zvláštní trojúhelníkový tvar, se stal poutním místem.

andelska hora
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Nedaleko kostela stojí památná lípa, u které kdysi vyvěrala studánka, která měla léčivou moc.

Roku 1899 dal zříceninu hradu zabezpečit tehdejší majitel, Jaromír Černín z Chudenic. Především byly zpevněny hradní brány a zbytky zdiva.

Přijďte načerpat pozitivní energii

Gotický hrad byl vybudován na skalnatém výběžku, který je pozůstatkem sopečné činnosti. Právě tady má být místo s velmi pozitivní energií. Podle ezoteriků se zde propojuje kosmická a zemská energie. Vnímavější jedince tu přestává bolet hlava a zlepšuje se jim nálada. Místo navštívil i Johann Wolfgang Goethe.

Jak se k hradu dostat

Andělská Hora leží asi 11 kilometrů od Karlových Varů. Do obce zajíždí autobus, ale dojedete do ní i autem. Z obce vede k hradu vyšlapaná cestička a zelená turistická značka. Cesta není vhodná pro kočárky a kola. Hrad je volně přístupný.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here