Chystáte se do Liberce? Nezapomeňte navštívit tyto kulturní či zábavní instituce

0
Botanicka zahrada
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                         Botanická zahrada – skleník

Liberec nepatří mezi naše největší města, ale tím spíš překvapí nabídkou atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Ať si vyberete zoo, dinopark nebo iQLANDII, nikdy neprohloupíte.

Nejstarší zoologická v České republice

Liberec se může pochlubit vůbec nejstarší zoo u nás. Její největší atrakcí je bezesporu pavilon bílých tygrů, což je zvířecí anomálie, která je velmi málo k spatření. Tygři se již nesmějí dále množit, a tak máte možná jednu z posledních příležitostí je spatřit. Další devizou jsou lachtani, kteří mají nový, prostornější bazén od roku 2004. Kromě toho zde můžete spatřit: žirafy, slony, levharty, pandu červenou, krokodýla, tučňáky nebo velbloudy.

tigr
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                      Zoologická zahrada

Nejstarší botanická zahrada v České republice

Kromě zoologické se město může pyšnit i nejstarší botanickou zahradou. I tady si návštěvník přijde na své, protože největším zastoupením botanických sbírek jsou rostliny tropické, a to v 9 obrovských sklenících. Některé sbírky jsou i venkovní. Nejkrásnější jsou asi exempláře kaktusů a masožravých rostlin, kromě toho zde můžete spatřit třeba papáju nebo agáve.

iQLANDIA

Liberecká iQLANDIA patří k těm nejlepším institucím tohoto druhu u nás. Interaktivní exponáty vás budou nenásilnou formou učit různé znalosti ze světa chemie, fyziky, biologie, astronomie a dalších. Část parku je určena pro malé návštěvníky (iQPARK), zbytek pak pro větší děti i dospělé. Asi největším lákadlem je humanoidní robot.

DinoPark
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                   DinoPark

Dinopark

Liberecký dinopark patří také k tomu nejpropracovanějšímu, co můžete i nás v tomto směru spatřit. Kromě desítek modelů dinosaurů můžete prožít simulovaný „velký třesk“, ovládat robotického Tyranosaura Rexe a menší děti si mohou pohrát na paleontologickém hřišti a zapátrat v minulosti jako opravdoví mladí paleontologové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here