Zámek Červená Lhota aneb po prohlídce na lodičku. To si zde můžete užít

0
zamek cervena lhota
zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota – Pohádkový zámek v Červené Lhotě je znám díky své červené barvě a taky díky filmařům, kteří si jej oblíbili pro jeho nezvyklou podobu – leží totiž přímo uprostřed jezera. Víte, jaká nejznámější pohádka zde byla natočena? Je to pohádka o krásné zlatovlasé panně, samozřejmě jde o Zlatovlásku. Ale zmínit můžeme i Princeznu na hrášku nebo pohádku O Zatoulané princezně.

Co je na zámku k vidění?

Návštěvníci si zde můžou prohlédnout autentický byt posledních majitelů, knížat Schönburg-Hartenstein. Byt je v přesné podobě, jakou měl po roce 1910, tehdy byla zároveň dokončena nejmladší přestavba zámku.

Návrat do minulosti

Láká vás nahlédnout do soukromí šlechticů v době monarchie a první republiky? Žádný problém, protože novinkou se pro turisty staly podkrovní pokoje umožňující pohled do minulosti. A koho zajímají tajemnější místnosti zámku, ten se může těšit na expozici ve sklepení představující tři pozoruhodné sklepní prostory z části zapuštěné do skal.

cervena lhota
zámek Červená Lhota

Kaple Nejsvětější Trojice

Na návrší parku nemůžete přehlédnout kapli Nejsvětější Trojice. Stavba pochází z období renesance a je velmi zajímavá svým interiérem – nachází se v něm původní dochované ilusivní malby a dřevěný strop symbolizující nebeský Jeruzalém. Svatyně je funkčním římskokatolickým kostelem.

Projeďte se na lodičce

Dámy, chcete se cítit jako princezna? Po Zámeckém rybníku se můžete projet na lodičce jako Jiřík v pohádce. Lze si zapůjčit klasickou pramici a prohlédnout si park i zámek Červená Lhota z jiného úhlu pohledu. Otevírací doba půjčovny lodiček je stejná jako otevírací doba zámku.

Celý zámek má tři zajímavé prohlídkové okruhy – interiéry v 1. patře, podkrovní pokoje a sklepení. Každý z těchto okruhů má jinou otevírací dobu. Uchvátil vás zámek? Kdo přemýšlí o svatbě, tak nabízí i pohádkové svatební obřady. Takže vzhůru do pohádky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here