Vodní zámek Blatná je pěkný za každého počasí

0
Zámek Blatná
Zámek Blatná

Pokud se podíváme za jižní a jihovýchodní část naší republiky, objevíme hned tři vodní hrady a zámky. Kromě Blatné je na vodě postavena také Červená Lhota nebo hrad Švihov. Všechny tyto památky leží od sebe maximálně do 100 km, proto je můžete všechny navštívit třeba i v jeden den. My ale zavítáme na zámek Blatná, kterému dominuje krásná bílá věž. Pokud si uděláte procházku po místním rozlehlém parku, můžete potkat i daňky.

Historie blatenské památky

Historie blatenské památky sahá až do 13. století, kdy na místě dnešního zámku vznikl hrad. Ještě před jeho stavbou zde stála dřevěná tvrz. Za vlády Hildpartů z Ottenhausenu se stavba dočkala přeměny na dnešní zámek. Stalo se tak na přelomu 18. a 19. století. Tento rod nevlastnil zámek po celou dobu, protože v 50. letech byli ze zámku majitelé vyhnáni. To se ovšem změnilo roku 1990, kdy jim byl zámek navrácen a patří jim dodnes.

Zamek Blatna
Zámek Blatná

Prohlídky

Zámek Blatná je návštěvníkům přístupný vždy v letní sezóně od dubna do konce října, kromě pondělí, kdy je zavřena většina památek. Blatná nabízí celkem 5 prohlídek a jednu prohlídku noční, u které je předem nutná telefonická rezervace. Během prohlídky mohou návštěvníci vidět například lovecký salon, jídelnu, barokní salon, empírový salon, společenský salon nebo kapli. Délka prohlídky je maximálně 90 minut.

Součástí areálu je volně přístupná zámecká obora. V oboře se nachází volné stádo daňků skvrnitých. Park má rozlohu celkem 42 hektarů a jeho minulost sahá do 19. století.

Blatná

Blatná je malým městem, zhruba 50 km od Plzně. Město je dostupné jak po silnici tak i vlakovými spoji po železnici ze Strakonic, Březnice nebo Plzně. Pokud preferujete autobusové spojení, tak to je dostupné například z Horažďovic, Strakonic nebo Písku. Autobusová stanice se nachází hned před výpravní budovou vlakového nádraží.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here