Vodopády se u nás moc nevyskytují. Mumlavské vodopády najdete nedaleko Harrachova

0

mumlavske vodopady

Vodopádů je v České republice pomálu. Jedny z nich se nachází v Krkonoších poblíž Harrachova, 20 minut pěší chůzí. Jedná se o Mumlavské vodopády, které sahají do výšky až 12 metrů.

Harrachov je centrem zejména lyžařů a jezdců na běžkách. Milovníci horských terénů pak mohou v ostatních měsících využít několik cyklotras, které ovšem vedou značným terénem. Ať už je zima nebo léto, na Mumlavské vodopády je vždy úžasný pohled. Na jaře a na podzim pak vytváří místní krajina úchvatně zbarvené scenérie, které zachycují fotografové každý rok. V zimě se vodopády proměňují na zamrzlé ledopády.

Do Harrachova se lze dostat autobusem z Prahy, Jablonce nad Nisou nebo Rokytnice nad Jizerou. Další dopravou je vlak. Nevýhodou je poloha železniční stanice, která leží zhruba 2 km od centra Harrachova. Každý rok však využívá železniční spojení několik desítek tisíc cestujících, ať už místních nebo turistů a o víkendu sem jezdí přímý rychlíkový spoj z Prahy Vršovic.

mumlavske vodopady 1

Harrachov je turistickým malým městem, mající necelých 1500 obyvatel. Harrachov je proslaven díky sklářství, které zde existuje od 14. století. Je otevřeno od pondělí do neděle vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Muzeum je součástí zdejší sklárny a nabízí prohlídku cenných historických exponátů ze skla. Pro menší jedince je připravena bobová dráha HappyWorld, která má 17 zatáček a dvě nadzemní křížení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here