Ve vodním parku Čabárna si s dětmi zarybaříte i bez rybářského lístku

0

 

park cabarna
Zdroj foto: Martin Chvapil                                                  Vodní park Čabárna

Malé království jezírek a rybníčků, exotičtí KOI kapři ve všech barvách, naučná stezka, lahodné občerstvení, otevírací doba po celý rok a možnost nefalšovaného rybářského zážitku bez jakýchkoliv formalit a omezení. Hledáte zajímavý výlet nejen pro děti? Vodní park Čabárna – Lážnovský u Brandýsku vás jednoznačně nadchne.

Velkorysá otevírací doba (každý den kromě pondělka od 8:00 do 20:00, včetně státních svátků) a nízké vstupné potěší každou rodinu, která hledá po všech stránkách nenáročný, ale přitom zajímavý výlet, třeba i na poslední chvíli. Blízkost vody potěší i v nejparnějším létě a zdržet se můžete klidně celý den, třeba s rybářským prutem v ruce.

vodni park
Zdroj foto: Martin Chvapil

Japonská zahrada potěší svou nápaditostí – na své si přijdou i nejmenší návštěvníci

Jsou-li v našem okolí k vidění zahrady v japonském stylu, vyznačují se zpravidla značnou přísností a co nejformálnějším dodržením slohu. Ovšem zahrada ve vodním parku Čabárna je docela jiná. Vedle buddhistické pagody se tak na vás beze všeho usměje třeba keramický vodník. A takových malých překvapení najdete po celém areálu spoustu.

Potěší obří pestrobarevní KOI kapři v hlubokých jezírcích (z tohoto důvodu sem děti do 15 let nesmí bez doprovodu) i volně žijící vodní ptactvo v čele s exoticky vyhlížejícími černými labutěmi, které můžete nakrmit přineseným suchým pečivem. A v zoo koutku savců se na vás bude těšit například liška. A nezáleží na tom, v jaké části sezóny sem zamíříte. Pokaždé se na vás bude těšit půvabná náruč místní květeny: je libo vistárie, bahenní kosatce nebo třeba lekníny?

park
Zdroj foto: Martin Chvapil

Přijďte si do Čabárny zarybařit prostě jen tak

Rádi byste si vyzkoušeli, jaké to je, ulovit si svého kapra, jesetera, amura, candáta nebo lína? Za malý poplatek vám na místě zapůjčí prut a můžete se do toho pustit. Ulovené ryby je možné si za určitých podmínek i ponechat, jen k uloveným KOI kaprům je potřeba vždy zavolat správce. Stavění přístřešků nebo rozdělávání ohně pak není úplně zakázáno, ovšem předcházet mu musí dohoda se správcem areálu.

Že tomuto koníčku příliš neholdujete? Nevadí, možná si vyberete z akcí, které na místě čas od času probíhají. Závody RC modelů, neckyáda – stačí sledovat stránky Čabárny a budete vždy v obraze.

jezirka
Zdroj foto: Martin Chvapil

Vydejte se s dětmi za poznáním na naučné stezce

Máte čas a chuť na tříkilometrovou procházku? Využijte naučnou stezku Čabárna, která vás seznámí s celým areálem (rozkládajícím se na cca 3,5 ha) a navede vás k těm největším zajímavostem. Každé zastavení vám ukáže něco nového a zajímavého. Navíc je procházka okolo propojené soustavy rybníčků a vodních nádrží velmi příjemná i v tom nejparnějším létě.

A až se dostatečně vydovádíte, můžete zamířit do zdejšího občerstvení.

voda
Zdroj foto: Martin Chvapil

Ceny vstupného a doprava

Vstupujete-li do areálu s úmyslem nákupu KOI kaprů nebo vodních rostlin, pak se placení vstupného vyhnete. Ale není to vlastně třeba, jde totiž spíše o symbolickou částku. A školní či školkové výpravy mají vstup ještě levnější. Přibrat s sebou můžete i svého psa, pokud mu nebude vadit procházet se celou dobu na vodítku. A vítány jsou i kočárky.

A možnosti dopravy? Ty jsou rovněž velmi pestré? Vodní park Čabárna je mimo jiné součástí cyklostezky obce Brandýsek a přímo v areálu najdeme na svá kola praktické stojany. Cestujete-li MHD, bude se vám hodit linka č. 50, která jezdí přímo na zastávku Čabárna, případně staví v blízké obci Brandýsek, odkud sem dojdete pohodovou chůzí  po cca 1,5 kilometru dlouhé trase. Do Brandýska můžete dojet či vlakem, případně vystoupit v Kladně Švermov a pokračovat pěšky cca 2,5 hodiny. A konečně autem dojedete pohodlně až k areálu, před nímž se nachází velkoryse řešené parkoviště, kde bývá volno i během pořádání nejrůznější akcí.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here