Stezka korunami stromů. Lipno nabídne adrenalin i zábavné vzdělávání

0
stezka lipno
Stezka korunami stromů

První stezkou korunami stromů u nás se může pochlubit Lipno. Stezka je otevřena celoročně, je bezbariérová a na jejím vrcholku se tyčí čtyřicetimetrová vyhlídková věž. Sestup dolů si můžete zkrátit pomocí tobogánu.

Pohled z výšky

Chcete si užít unikátní zážitek? Projít se nad úrovní výšky stromů a kochat se pohledem na Lipno z ptačí perspektivy? Stezku si díky bezbariérového přístupu může vychutnat skutečně každý. Čeká vás necelých 700 metrů pozvolného stoupání (2 – 6%, včetně věže). Na chodníku širokém 2,5 metrů se bez problémů minou všichni návštěvníci. Vše je nachystáno pro maximální zážitek, ale i bezpečí. Dřevěná konstrukce je samozřejmě v souladu s okolní přírodou.

Adrenalin i vzdělání

Po cestě naleznete adrenalinová a vzdělávací zákoutí, kdy si zkusíte například chůzi po dřevěných prvcích, kladině nebo provazových žebřících, pod sebou budete mít „pouze“ záchytnou síť. Vrcholem adrenalinových zážitků je jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás. Měří 52 metrů a je určen pro děti od 6 let, jezdí se jednotlivě na speciálních podložkách. Na naučných tabulích si můžete vyzkoušet, zda správně přiřadíte listy k jednotlivým stromům, ale i mnohé další úkoly zaměřené na vzdělání v oblasti přírody a lesnictví.

stezka korunami stromu
Stezka korunami stromů

Další lákadla

Stezka je přístupná po celý rok. Kousek od stezky se nachází Království lesa, které nabízí desítky herních prvků – jde o lesní město, ve kterém si projdete bludiště, lanovky, provazové sestavy a stromová městečka. Na obří trampolíně můžete vyskočit až do výše větví. Království lesa je přístupné od května do října.

Budete nad vrcholky stromů pozorovat šumavskou přírodu a vzdálené alpské štíty – kdo by si toto nechtěl dopřát?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here