Navštivte menší krásná města, kterých je Evropa plná

0

město

Chcete si odpočinout a zároveň udělat krásnou dovolenou? Vsaďte na klidné prostředí a vyměňte ruch velkoměsta za malebné prostředí malých měst. Taky se Vám nechce prorážet davy ve velkých, přelidněných městech nebo ležet na pláži, kde je hlava na hlavě a každou chvílí hrozí, že Vás někde zašlápne, když se Vám v tom křiku podaří usnout? V tom případě Vám doporučujeme navštívit menší krásná města, kterých je Evropa plná. Užijte si jejich kulturu nebo přírodu.

  • Colmar, Francie

V tomhle městě se střetává francouzská a německá kultura, takže v místních restauracích je možné si vychutnat obě kuchyně. Rozhodně byste měli ochutnat místní alsaské víno, které je světově proslulé svou chutí. Dokonce zde najdete i kus Itálie – je zde čtvrť, kde se kanály prolévají mezi domky, a proto se jí také říká Malé Benátky.

  • Telč, Česká Republika

I u nás je k nalezení spousta nádherných, historických měst, mezi které rozhodně patří Telč. Tohle město je tak oblíbené a proslulé, že se dokonce zařadilo mezi památky UNESCO. Navštívit zde můžete nejenom zámek, kostely a tři rybníky, ale i kouzelné náměstí.

  • Reine, Norsko

Malinké městečko, ve kterém žije cca 300 obyvatel, které se pyšní svou rybářskou historií. Můžete se zde vydat na lov ryb, sledovat dokonce i velryby, projet se na kole malebnou přírodou nebo jen tak obdivovat místní ptáky.

městečko

  • Hallstatt, Rakousko

Tohle malé městečko, ve kterém bydlí zhruba 900 obyvatel, se pyšní svými pastelově barevnými domky, které se tyčí na okraji jezera uprostřed hornaté oblasti. Je zde k navštívení i solný důl nebo se můžete projet na zmíněném jezeře.

  • Bosa, Itálie

Tohle město je považováno za jedno z nejkrásnějších v celé Sardinii. Hravě se zde ztratíte v klikatých uličkách, plných barevných domků. Můžete zde vidět i historický hrad San Pietro Extra Muros, který tam stojí už od roku 1073.

Pokud i přesto byste se raději podívali do nějakého většího města, jistě byste měli navštívit například Paříž, Florencii, či Londýn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here