Všechny cesty vedou do Říma. Navštivte nejvýznamnější místa

0
koloseum
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                      Koloseum

Město, které v mnohém předčí, okouzlí a zcela si vás podmaní. Jak, čím a proč? Zažijte skutečnou atmosféru města a navštivte nejvýznamnější místa. Zde si rozhodně každý najde to své. Řím je místo, které si vás získá.

Kosmopolitní město

Město s typickou kouzelnou italskou atmosférou. Takřka z každého koutu je cítit, že tudy procházela historie, žili zde významní umělci, mecenáši. Vše tak charakteristické pro danou destinaci, tj. vřelá a přátelská atmosféra, vstřícnost od místních, chaos v dopravě, kouzlo zdejších uliček.

Město Řím doslova servíruje moderní život vedle antiky. A tak zde můžete vidět památky antické, renesanční, barokní, také ty z doby Mussoliniho éry i novodobější. Unikátní kombinace, kterou vskutku nikde nespatříte.

Destinace, kde se lze spolehnout takřka vždy na příjemné počasí a již staří Římané ve městě vybudovali síť akvaduktů. Díky tomu dnes téměř na každém kroku lze najít fontánku s pitnou vodou. Ocenitelný a bezkonkurenční zdroj osvěžení nejen právě pro turisty. A co neopomenout při návštěvě tohoto impozantního města?

Centrum katolické obce – Bazilika sv. Petra

Baziliku sv. Petra nechal vystavit císař Konstantin v roce 349 n.l. a to na hrobu sv. Petra, jednalo se o apoštola a prvního papeže. Současná podoba byla dána bazilice v polovině 17. století. Pokud chcete nahlédnout do nepřístupných vatikánských zahrad, stačí, když vystoupáte až na vrchol kopule a zde se vám doslova nabídne dechberoucí pohled.

bazilika sv petra
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                        Bazilika sv. Petra

Nejznámější symbol města – Koloseum

Mohutná a nepřehlédnutelná stavba s kruhovým půdorysem s dlouhou historií. Zhruba v roce 80 n.l. zde proběhla kolaudace. Uvádí se, že ve své největší slávě se zde mohlo až padesát tisíc diváků kochat pohledem na kruté gladiátorské souboje. Místo, které ani v současnosti není v zapomnění. Však každým rokem navštíví Koloseum takřka čtyři miliony návštěvníků. Jen je třeba se obrnit trpělivostí a vystát frontu. Podívaná však rozhodně za to stojí.

Nejdokonalejší stavba světa – Panteon v Římě

Původně chrám, nyní kostel, kde nalezl místo svého posledního odpočinku nejeden římský velikán, krále, malíře nevyjímaje. Stejně tak třeba takový architekt Raffael. Římský Panteon je považován za jednu z nejdokonalejších staveb světa, co se architektury týče. Ikonická památka Říma, kterou nelze opomenout.

Už kdysi se zde scházely všechny společenské třídy antického Říma k bohoslužbě, ale také k nákupům, politickým a filosofickým polemikám. V dobách antického Říma se jednalo o centrum veřejného dění ve městě. Zdejší prostory byly hojně využívány řečníky a politiky. Praví se, že právě odtud po smrti Julia Caesara pronesl svou řeč Marcus Aurelius.

Nepřehlédnutelnou stavbou je cihlová budova Curia, tj. Senát, kde sídlil římský senát, jenž byl tvořen třemi stovkami senátorů.

Proslulé Španělské schody

Ano v Itálii, konkrétně v metropoli Řím, nelze vynechat návštěvu Španělských schodů. Místo, které doslova apeluje k pořízení úžasných fotografií, k zaslouženému odpočinku. Zkrátka jen tak hledět, relaxovat, užívat a vstřebávat jedinečnou místní atmosféru.

Zpříjemněte si čekání ve frontě na památky

Asi nikoho nebaví stát dlouhou frontu, které se zde nevyhnete, pokud chcete vidět nejvýznamnější památky, ale můžete si čekání velmi zpříjemnit. Zakupte si něco dobrého na zub v pouličním občerstvení, ať už to bude pizza či panini, ale hlavně musíte ochutnat pravé italské gelato. A uvidíte, že vám stání ve frontě podezřele rychle uteče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here