Přírodní park Zeměráj vás překvapí mnoha atrakcemi

0

Chcete svým ratolestem udělat radost a všem zpříjemnit výlet? Pak tu máme jeden velmi žhavý tip, a to přírodní park překypující novými zážitky a poznatky. Tak to je přesně zážitkový park Zeměráj poblíž Orlíku nad Vltavou.

zeměráj
zeměráj

Zapojení celé rodiny

Park se rozkládá na ploše devíti hektarů, každý si zde vybere svá oblíbená stanoviště, výběr je rozmanitý.  Archeopark vás chytlavým způsobem seznámí se životem v raném středověku ve vesnici Hruškov. Můžete si zde vyzkoušet řadu činností běžných v tehdejší době; tkaní, předení, práci s hrnčířským kruhem, mletí mouky.

Další činnost s možností vyzkoušení je práce archeologa v archeologických a paleontologických nalezištích obsahující mince, šperky, střepy nádob a kosti. Nedaleko nalezišť si každý může vyrobit svůj hliněný amulet pro štěstí.

Osada Budařov představuje středověká obydlí, kde můžete v příjemné atmosféře posedět nebo vyzkoušet ležení na slámě.

Děti si jistě oblíbí dětskou vesničku Hrejkov sestávající z herních domů inspirovaných skutečnými stavbami jako jsou stodola, kovárna, pekárna, úřad, obchody, hospoda a loutkové vozové divadlo.

Stezka naboso

V parku je možné zakusit nevšední a smyslový zážitek, a to chůzi stezkou bez bot. Budete chodit po lesní cestě, trávě, písku, blátu, kamenech, narazíte i na klacky a šišky. Na cestě jsou připravena různá stanoviště s poznatky o tamní přírodě.

Bludiště, hry, hlavolamy, vodní hrátky, herna

Tyto veškeré atrakce jsou v areálu připraveny, děti budou jistě skákat radostí. Bludiště je sestavené z 1600 smrkových kůlů a má 2 vstupy. Hrejvický potok a jeho břeh byl upraven a doplněn pískovištěm, pumpou, herními stavidly, kde se děti během horkých dnů mohou dosyta vyřádit.

Park je otevřen od 1.5. do 29.9.2019; v květnu, červnu a září o víkendech a svátcích od 10 do 18:00, v červenci a srpnu každý den od 9:30 do 18:30. Vstupné za osobu činí 110 Kč, dětí do 3 let mají vstup zdarma.

[flexiblemap address=“zeměráj“ title=“Zeměráj“  width=“100%“ height=“400px“ directions=“true“]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here