Po Česku na kole. Tohle jsou 3 nejlepší cyklotrasy v ČR

0
kolo
Zdroj foto: envato

Pokud preferujete poznávání přírody ze sedla kola, pak má Česko rozhodně co nabídnout.

labska cyklotrasa
Foto: Vukin / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)   Labská cyklostezka

Vydejte se přes hranice na Labské cyklostezce

Tou vůbec nejpopulárnější cyklostezkou na území České republiky a také jednou z nejoblíbenějších v Německu je Labská stezka. Průvodcem na této trase vám bude sama řeka Labe. Od krkonošského pramene řeky až po břehy Severního moře je povodí doprovázeno malebnými přírodními úkazy a také bohatým kulturním vyžitím. Navštívit můžete Drážďany nebo Cuxhaven, pokud ale zůstaneme na našem území, lákadlem jsou Labské pískovce, Milešovka, či soutok s Ohří nebo Vltavou. Na více než tisíci kilometrech je pořád co objevovat. Cyklostezka má většinou asfaltový povrch, je velmi dobře sjízdná a výškové rozdíly ve stoupání a klesání nejsou nijak markantní.

Pohoda u Baťova kanálu

80 kilometrů dlouhá cyklostezka okolo historické vodní stezky propojující Otrokovice s Rohatcem. Je ideální pro rodinu s dětmi i in-line bruslaře, díky asfaltovému povrchu a nekončící rovince, která se dá lehce zvládnout i na silničním kole. Provázet vás budou lodě plující po kanále, dopravu jejich prostřednictvím můžete zvolit jako záložní plán v případě úbytku sil. Jako zpestření si můžete dopřát také návštěvu aquaparku v Uherském Hradišti nebo lázně Bohdaneč.

batuv kanal
Foto: Manka / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)   Baťův kanál

Český ráj pro náročnější

Pokud jste příznivcem spíše náročnějších terénů, ideální volbou je cyklotrasa Turnov-Valečov-Kost. Hlavními lákadly zde jsou samozřejmě jeden z nejznámějších a nejzachovalejších gotických hradů v Čechách a také zřícenina hradu tyčící se na mohutných pískovcových masivech. Po náročném sportovním výkonu přijde vhod Komárovský rybník, který nabízí dvě písčité pláže a příjemné osvěžení.

komarovsky rybnik
Foto: LaSo / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) Komárovský rybník

——————————————

Abyste si bádání po krásách nejenom české země užili naplno, je třeba vybrat toho správného parťáka, který vás poveze. Tipy na nejlepší značky horských kol

  • Authorčeský klenot, který již 30 let dominuje zdejšímu trhu.
  • Leader Foxod roku 1996 z České republiky expeduje kola především do středoevropských zemí.
  • Kellysslovenský výrobce jízdních kol
  • Felt: jeden z největších hráčů na světovém cyklistickém poli
  • Giantvůbec ten největší světový výrobce kol, inovátor v oblasti cyklistiky

Na seznamu proslulých výrobců jízdních kol nalezneme také značky jako Liv, specializující se čistě na dámské modely kol. Kromě samotných kol se na ostatní vybavení (včetně oblečení, pumpiček nebo světel) specializuje nizozemská firma BBB. Japonsko a tamní firma Shimano poskytuje velmi kvalitní komponenty, jako pedály, přehazovací mechanismy a také obuv.

Nejlepší horské kolo do 30 000? Je z čeho vybírat!

Jde pochopitelně o individuální potřeby každého jezdce – s ohledem na materiál, konstrukci, váhu a další. Horkým adeptem na tento titul je KELLYS GATE 50 29” nebo oblíbené modely Rock Machine Torrent.

—————Komerční článek—————-

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here