Čínské hlavní město Peking potěší nejen milovníky památek, ale také přírody

0
brana nebeskeho klidu
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                        Brána nebeského klidu

Peking je hlavní město Číny a jenom zde žije více než 21 milionů lidí. Každoročně láká miliony turistů na nesčetný počet památek a zajímavostí.

Chloubou Pekingu je Zakázané město. Jedná se o komplex budov, jenž se vybudovaly během vlády dynastie Ming. Pyšní se okolo 800 budovami s rozlehlými zahradami s rozlohou 720 000 metrů čtverečných. Od roku 1987 je toto místo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO jako největší a nejzachovalejší palácový komplex na světě.

palac nebeske cistoty
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                              Palác nebeské čistoty

Velká čínská zeď – další turistický cíl napříč národnostmi

Je to starý systém opevnění, který se táhne napříč severní částí Číny. Po všech nalezených částech dnes tvoří celkově 8851 km. Od roku 1987 se památka připsala na Seznam světového dědictví UNESCO stejně jako Zakázané město. Točí se zde i filmy, tedy lépe řečeno části filmů. Například v roce 2010 tu slavná čínská hvězda Jackie Chan točil film Karate Kid, kde mu byl jako herecký partner Jaden Smith, syn slavného herce Willa Smithe.

Pekingská zoo – místo velkého počtu zvířat a vzácných endemitů  

zoo peking
Zdroj foto: en.wikipedia.org ZOO Peking

Zoologická zahrada se nachází přímo v centru města. Žije v ní přes 14 tisíc zvířat, rozdělených do více než 450 suchozemských a 500 vodních druhů. Setkat se zde můžeme se vzácnými zvířaty jako například langur čínský, panda velká, tygr čínský, jelen bělohubý, tygr ussurijský, kůň Převalský, irbis, gazela tibetská, kiang, jelen milu, aligátor čínský či velemlok čínský. Každý rok tuto zoo navštíví více než 6 milionů lidí.

Čínské národní muzeum – po Louvru druhé nejnavštěvovanější

Každý rok se tu prostřídá na osm milionů návštěvníků, kteří se chtějí něco dozvědět o historii a umění z Číny. Toto muzeum spadá do kategorie jedno z největších na světě, přičemž v roce 2003 vzniklo spojením dvou muzeí, které sídlili v budově – Muzeum čínské revoluce a Národní muzeum čínské historie. Muzeum má čtyři patra a dosahuje výšky 40 metrů. Na průčelí je jeho šířka 313 metrů.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here