Mlýnská kolonáda je skvostem Karlovarského kraje

0
mlýnská kolonáda

Karlovy Vary jsou odjakživa známy svými slovutnými lázněmi a samozřejmě relaxem, který v nich můžete zažít. Každý návštěvník tohoto města by určitě měl zavítat do Mlýnské kolonády, která na Vás dýchne duchem dob minulých, kdy se po kolonádě procházely dámy v nadýchaných šatech a pánové v dobových kvádrech. Můžeme si zde užít nejenom příjemných procházek, ale také ochutnávání místních minerálních vod přímo u pramene.

Tahle kolonáda je největší ze všech čtyřech karlovarských kolonád. Při procházení těchto 132 metrů kolonády minete 124 korintských sloupů vystavěné ve druhé polovině 19. století Josefem Zítkem v novorenesančním stylu. Nicméně, k vidění je toho více, než jen sloupy, ale i například i 12 soch, které symbolizují 12 měsíců v roce.

Ochutnat můžeme vodu z pěti minerálních pramenů, včetně pramenu Mlýnského a pramenu Vřídlo, které jsou oblíbené nejenom u nás, ale i v zahraničí. Oblíbenost kolonády stoupá také kvůli jejímu kulturnímu vyžití – jsou zde pořádány i koncerty a společenské akce. Ne nadarmo je celá kolonáda prohlášena kulturní památkou.

Máte dva způsoby, jak se ke kolonádě dostanete:

  1. Z lázeňského centra města dojdete od Vřídla přes Tržiště, Lázeňskou ulicí okolo Tržní kolonády po levém břehu říčky Teplá. Vývěr pramene najdeme přímo v promenádní hale kolonády. Tahle cesta je dlouhá asi 500 metrů a zabere Vám deset minut.
  2. Od Tržnice můžete nasednout na autobus č. 1 nebo č. 4 na konečnou stanici Lázně III a z tohoto stanoviště se vydáte přes Lázeňský most po Mlýnském nábřeží hned ke kolonádě.

Přijďte si užít romantické procházky s partnerem či příjemné rodinné procházky s dětmi, protože každý si zde přijde na své. Dospělí ocení dobovou atmosféru místa a děti se můžou těšit na lázeňské oplatky, které jsou k dostání v celé kolonádě.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here