Existuje divadlo pro děti do 3 let? Ano a jmenuje se „miminí“ divadlo

0

medved

Zdá se vám, že drobečci do 3 let vůbec nemůžou do divadla, že by tam zlobili a nedávali pozor na to, co se na jevišti odehrává. Tak to vás vyvedeme z omylu, protože existuje tzv. miminí divadlo, které je uzpůsobeno dětem od 1 do 3 let. A vyžijí se zde i starší sourozenci a dospělí.

Kde takové divadlo najdeme

Miminí divadlo zatím najdeme jen v Brně v Divadle Radost. Doufáme však, že myšlenka se ujme a i v dalších větších městech vzniknou podobné soubory, které by rozdávaly radost těm nejmenším. Zatím musíme jen doufat, že herci z brněnského divadla budou občas hostovat i někde jinde.

Čím je miminí divadlo charakteristickézajicek

Miminí divadlo se v mnohém liší od opravdového divadla pro „velké“. Jednak délka představení se odvíjí od možností udržení pozornosti malého diváka, a tak představení trvá kolem 30 minut. V divadle „vystupují“ velké plyšové hračky (zvířata, věci, květiny), na které si malé děti mohou i sáhnout. Celé divadlo se odehrává ve velmi interaktivním prostředí – herci jsou vlastně mezi dětmi i dospělými. Děti i dospělí sedí na pohodlných polštářcích na zemi. Ačkoliv malé děti by k celému tomu dění nepotřebovali příběh, tak ten je ve hrách obsažen právě proto, aby divadlo bavilo i větší děti a dospělé.

Co když bude děťátko neklidné a bude zlobit

Není žádný problém, když vaše děťátko trochu zazlobí, nebo bude neklidné. V nejhorším případě můžete divadlo opustit, abyste nerušili ostatní. Ale můžeme vám garantovat, že právě ta krátkost představení spolu s obrovskými plyšáky většinou udrží děti v kontaktu. Kdo by si taky nechtěl pohladit třeba obrovskou velrybu, že? A i další vizuální a akustické vjemy dokážou udržet dětskou pozornost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here