Vydejte se do historického centra Košic nebo do největši zoo ve střední Evropě

0
katedrala alzbety
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                       Katedrála svaté Alžběty

Košice se považují za metropoli celého slovenského východu, přičemž je druhým největším městem na Slovensku. Jejími soupeři je hlavně Prešov a Bratislava.

Jednou z největších košických památek je Kostel sv. Michaela Archanděla postavený v gotickém stylu. Do roku 2006 se jmenoval Kaple svatého Michala. Je to jedna z košických národních kulturních památek. Košice se pyšní další velmi významnou památkou – Východoslovenské múzeum. Patří k těm nejstarším vůbec. Bylo založeno už v roce 1872 jako Hornouhorské múzeum Imrichem Henszlmannem, který daroval muzeu více než 3000 sbírek. Toto muzeum má tři obory – přírodovědný, historický a uměleckohistorický. Od roku 2002 je akreditovaným vědecko-výzkumným pracovištěm a v tomto roce mu navíc byla udělena Cena mesta Košice.

Zoo v Košicích – největší ve střední Evropě

Zoologická zahrada Košice, ZOO Košice či Košická zoologická zahrada – to vše jsou názvy největší zahrady (dle rozlohy) ve střední Evropě. Mají zde mnoho možností na tzv. zážitkové programy. Například si zde můžete potřást rukou s malpou, nakrmit zebru nebo šelmu, učesat koně, jet safriautem či dokonce strávit celou noc v zoo. Jako každý rok, tak i tentokrát zde mají speciální tábor pro děti od šesti do patnácti let. Děti se mohou naučit mnoho užitečného a poznat tak svět zvířat blíže. Začíná od osmého července a trvá po celé prázdniny.

Pro návštěvníky ZOO připravila mnoho témat – poznáváme přírodu okolo sebe, na hřbetě koně, v medvědím brlohu, tajemství africké savany, hodina pravdy mezi primáty, zvířata zblízka, staráme se o zvířata, soutěže a hry.

kosice
Zdroj foto: cs.wikipedia.org               Košice

Železnice je nejen pro dospělé – v Košicích mají tu dětskou

Byla vybudována v letech 1955 až 1956, tehdy ještě jako Pionierska železnica. Vede okolo údolí místa zvaného Čermeľský potok.

Děti potěší Dinopark Košice

DinoPark Košice je jedno z hojně navštěvovaných míst rodin s dětmi. Byl otevřen 1. června 2013. Nachází se v lesním údolí s potokem a má velikost 6 ha. Kromě pavilónů s vyrobenými prehistorickými zvířaty je zde i 3D kino, prodejna suvenýrů a také občerstvení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here