Malacky: Za památkami a krásnou přírodou na Slovensko

0
park v malackach
Zdroj foto: sk.wikipedia.org      park v Malackách

Malacky jsou slovenské město vzdálené od Bratislavy jen 35 km. Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie je jedna z nejcennějších památek v Malackách. Pochází ze 17. století, má čtyři oltáře, z nichž dominantou je Hlavný oltár.

Milovníky zvířat bude zajímat i Oltár svätého Františka z Assisi, což byl patron a ochránce všech zvířat. Oltár svätého Antona je pojmenovaný podle hlavního obrazu svätého Antona. Oltár Božského srdca Ježíšovho má sochy Panny Marie a svatého Josefa. Přítomny jsou i další architektonické památky – Loretánska kaplnka, Lurdská jaskyňa, Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie, Kaplnka Svätých schodov. Na levé části svatyně je ještě umístěn Epitaf Mikuláša V. Pálfiho.

Záhorie, to je národní přírodní rezervace

Abrod se nazývá kus přírody, ne tedy přímo v Malackách, ale v okolí, konkrétně na Záhorí. Od roku 1964 je toto území vyhlášeno za národní přírodní rezervaci. Žije zde dost velké množství zvířat – jestřáb velký, skřivánek polní, vrána černá, kachna divoká, čáp bílý, sýkorka chocholatá a mnoho dalších druhů ptáků. Z obojživelníků tu žije ropucha bradavičnatá, ze savců například bobr evropský nebo netopýr obyčejný. Mají tu i ryby – třeba lopatka duhová a z obratlovců roháče velkého, pižmovce hnědého a jiné. Abrod je důležitým biotopem pro vzácné druhy ohrožených rostlin. Mimo jiného je tu purpurová tráva a Abrod je největším komplexem tohoto druhu s močály na Slovensku.

Kostol v Malackach
Zdroj foto: sk.wikipedia.org                  kostel v Malackách

Celé rodiny i s dětmi si mohou zajet na malacký ranč

Ranč u Indiánky je v Malackách jedno z velmi známých míst, kam mohou jet na výlet celé rodiny, ale i jednotlivci či páry. Z Malacek je to co by kamenem dohodil. Domov tu našla i opuštěná zvířata. Děti se zde mohou povozit na ponících – učí se tu jízda na koni Dětské tábory a výlety pro školy tu mají taktéž zavedené, ale hlavně působí tento ranč jako útulek pro zvířata.

Milovníci přírody si v Malackách přijdou na své ve zdejších parcích

Zámocký park Malacky leží na ploše o 30 hektarech, přičemž je vysoce vyhledávaným místem pro oddech, relax a klid. Navíc se zde každý může pokochat krásnou přírodou. Dá se tu nejen odpočívat, ale i aktivně sportovat. Z centra města je to sem pouze deset minut pěšky. Autem se dá zaparkovat na přilehlých parkovištích. V parku jsou jak zvířata, tak i rostliny, dětské hřiště, pro sportovce tzv. chodníkový okruh o délce více než 2 km a také volně přístupné hřiště pro míčové hry s možností bruslení v zimě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here