Hrad Loket má doslova mučivou atmosféru. Máte rádi, když vám přebíhá mráz po zádech?

0

loket

Hrad Loket | Komu doma pobíhají děti, které si nerady češou vlásky? Pokud je chcete zabavit, rozhodně doporučujeme je vzít na místo, kde řádí skřítek Štrakakal, který je postrachem neučesaných dětí! Tento skřítek se ukrývá ve vězení na hradě Loket. Po téhle návštěvě se hřebínek jistě stane tím nejlepším kamarádem.

Historie hradu

Hrad Loket byl založen začátkem 13. století na místě, kde dříve stálo staré slovanské hradiště a přímo pod ním teče řeka Ohře. Sloužil zřejmě jako pohraniční pevnost – sídlili zde králové, hraběcí rod Šliků, pánové z Plavna a obývali jej zároveň i loketští měšťané. V 19. a 20. století byl využíván dokonce i jako věznice. Hrad Loket je opravdu unikátní v tom, že se v něm skrývá spoustu pověstí, nabízí spousty loketských sbírek, k vidění je zde i spadlý meteorit.

Jen zmínka toho, co hrad ukrývá

Na prohlídku si udělejte čas a vyčleňte si raději jeden celý den, ke zhlédnutí je toho mnoho. Například markrabství, které roku 1725 vyhořelo, a tak původní jsou pouze jeho základy. V tomto domě můžete vidět navrácené původní loketské sbírky a zároveň i originální část loketského meteoritu, patřící k nejstarším nálezům svého druhu na světě.

Rozhlédněte se do široké krajiny!

Tuhle vyhlídku si můžete vychutnat na 26 metrů vysoké věži, jež je nejvýraznější dominantou hradu Loket. Pro ty více odvážné jedince je k dispozici expozice přímo ve vězení – a to expozice útrpného práva. Už název napovídá, že se jedná o hrůznou formu přiznání se vězňů – týrání mučicími nástroji. Expozici obohacují pohybující se figuríny v životní velikosti a celou atmosféru už jen podtrhuje drásající zvukový doprovod křiků a sténání.

Jako jeden z mála hradů má otevřeno celoročně a to od 9 do 16 hodiny. Tak nemusíte čekat na teplé počasí a můžete vyrazit prakticky ihned.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here