Budapešťské lázně nabídnou luxus i docela obyčejnou pohodu

0

 

lazne budapest
Zdroj foto: pixabay

Pokud máte rádi wellness a lázně, nejspíš už máte v ČR prozkoumaný každý kout. Ovšem stačí nasednout na přímou autobusovou nebo vlakovou linku a za pár hodin si už můžete užívat vyhlášeného lázeňského luxusu v Budapešti.

Nenechte se odradit zvěstmi o vysokých cenách. Máme pro vás několik tipů na místa, kde si lze užít i za velmi rozumný peníz. Prohlédněte si nabídku a nechte se nalákat na výlet třeba hned!

Nejoblíbenější Széchenyi ukrývají mnohá překvapení

Termální prameny daly v metropoli Maďarska vzniknout mnoha nádhernými místům. A lázně Széchenyi jsou z nich rozhodně největší a také nejslavnější. Není divu, že většina návštěvníků míří právě sem a tomu odpovídají i ceny a veškerý klientský servis. Na druhou stranu je tu k mání opravdu vše, takže si vybere i ten nejnáročnější milovník wellness.

Ovšem protože většině nadšenců jsou lázně Széchenyi velmi dobře známé (a mohou za to dozajista i cestovní kanceláře, které většinu výletníků posílají právě sem), chceme vás dnes seznámit se třemi o něco skromnějšími ovšem neméně krásnými oázami wellness a luxusu. Zastavení na našem dnešním výletu budou hned tři – lázně Gellért, Rudas a lázně Lukács, které potěší i ty, kteří nemají na drahé výlety a wellness procedury peníze.

Szechenyi lazne
Civertan / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)

Horké prameny Gellért

Ovšem hledáte-li nejstarší aktivní termální prameni v Budapešti, najdete je v lázních Gellért. Vždyť poprvé byly objeveny už před 2 000 lety. Potěší vás zejména nádherný secesní interiér a hned v závěsu vás nalákají venkovní i vnitřní bazény s vyhřívanou vodou o příjemné teplotě 40°C.

Za lázně Rudas vděčíme Turkům

Stopy po těchto obávaných válečnících najdeme po celé Evropě. A patří mezi ně i Budapešťské lázně Rudas. A je to opravdu zážitek. Velmi oblíbený je třeba tradiční osmiúhelníkový bazén, umístěný pod velkou kamennou kupolí. Tady se opravdu budete cítit jako na návštěvě v Turecku. Ale pozor – po většinu týdne směji dovnitř jen muži, tak jak se na pravé turecké lázně sluší. Víkendy pak otevírají lázně i ženám, ovšem s jistými výjimkami (např. v době nejrůznějších svátků). Proto si doporučujeme tuto informaci předem ověřit.

rudas lazne
Christo~commonswiki / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Lukács – cenově dostupné pohodlí

Jestliže počítáte v Maďarsku doslova každý forint nebo cestujete s dětmi, nechte si doporučit lázně Lukács. Vícehvězdičkový luxus vám sice nenabídnou, ovšem i tak jde o zážitek velmi přívětivý s více než příznivou cenou. První lázně nad zdejšími prameny vznikly už ve 12. století, ovšem tyto lázně jsou podstatně novější. Odpočinout si můžete nejenom v termálních bazénech, ale také klasických plaveckých nebo třeba v oblíbených saunách několika druhů. Pobyt tady je zkrátka zábavou, která vám z peněženky nevytáhne více, než je nezbytně třeba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here