Lázně Bohdaneč: Příjemné lázně v zapomenutém kraji

0
Radnice v Bohdanci
Zdroj foto: Karel Sakař, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons   Radnice v Bohdanči

Chcete-li si opravdu odpočinout, pak si ke svému lázeňskému pobytu vyberte lázně, kde není takový ruch jako například v Karlových Varech. Takovou podmínku zcela jistě splňují Lázně Bohdaneč, které najdete v Pardubickém kraji nedaleko samotných Pardubic.

Na jaké choroby jsou tyto lázně specializované

Lázně Bohdaneč pomáhají léčit choroby pohybového aparátu, zejména artrózu, zánětlivá revmatologická onemocnění, a také pooperační stavy po totálních endoprotézách. Ovšem i pokud vás podobné záležitosti zatím netrápí, můžete si zde zaplatit wellness pobyt, který si rozhodně užijete.

Léčivé zdroje z přírody

Lázně využívají hned dvou přírodních léčivých zdrojů, jsou jimi slatina a minerální prameny. Naleziště slatiny jsou nedaleko lázní a slatinné zábaly jsou opravdu skvělé jak na tělo, tak na duši. Můžete se ponořit do slatinné vany, kde si budete připadat jako ve stavu beztíže. Dalším přírodním zdrojem jsou minerální přírodní prameny, které obsahují zejména fluoridy. S těmi se setkáte jak při vodoléčbě, tak i při cvičení a plavání ve zdejším krytém bazénu.

Kuttnerova kaplicka
Zdroj foto: Prazak, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons                      Kuttnerova kaplička

Které slavné osobnosti lázně navštívily

I když by se zdálo, že Lázně Bohdaneč nejsou tak slavnými lázněmi jako jiné, přesto v historii lázní můžeme najít mnoho slavných osobnosti, které zdejší místo navštívily. Byli to například prezidenti Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Václav Havel, hudební skladatel Leoš Janáček, básník Karel Toman, spisovatel František Kožík, herci Martin Růžek a Jiří Sovák a mnoho dalších.

Něco pro milovníky památek

A až vás přestanou bavit procedury, plávání nebo snad návštěva solné jeskyně, pak se vypravte na procházku po městě. Narazíte zde na mnoho zajímavých památek. Patří mezi ně například Radnice z roku 1540, která se nachází na jihovýchodní straně Masaryková náměstí, stojí na původních třech gotických domech, je však již plně renesanční. Dále můžete vidět barokní kostel sv. Máří Magdaleny, který se rovněž nachází na Masarykové náměstí. V lázeňském parku narazíte na kapli Nanebevzetí Panny Marie nebo jinak také Kuttnerovu kapličku, což je malá čtvercová barokní stavba se sádrovou soškou Panny Marie.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here