Kopřivnická muzea potěší všechny milovníky automobilů

0

 

lokomotiva
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                        Muzeum Tatra – Kopřivnice

Město Kopřivnice je známo pro Emila Zátopka, ale hlavně také pro svá muzea. Nejznámějším je samozřejmě Muzeum Tatra, které je plné automobilových prototypů, které od malička obdivoval snad každý chlapec, kterému se dostalo do ruky malé autíčko. Prostě kluci a auta patří k sobě jako hrnek a podšálek. To je stará, známá pravda. Proto by každý chlapec, hoch, kluk nebo dokonce i dospělí muž měl alespoň jednou za život tohle muzeum navštívit.

Technické muzeum Tatra

Tahle expozice začíná již v dobách Rakouska-Uherska a jejich tehdejších dopravních prostředků. Všichni bereme již auta jako samozřejmostí, ale jak to bylo dříve, když to ještě taková samozřejmost nebyla? To se právě dozvíte tady. Je zde k vidění spousta zajímavostí a skvostných automobilů, jako třeba aerodynamické vozy, vozy se vzduchem chlazeným motorem, motorové saně, tankový motor, akrobatický dvouplošník, motorový vagón „Slovenský střela“, podvozky, karosářské studie a mnoho dalšího. Dominantou této sbírky je samozřejmě úplně první automobil „Präsident

Muzeum Fojtství

Je jakýmsi průřezem historie města Kopřivnice. Hlavním představitelem historie je zakladatel původní kočárovky Ignác Šustala, který stál také u zrodu prvních bryček, což byl zárodek dnešní automobilky. V areálu i nadále můžete vidět pár prvních kočárků. V galerii tohoto muzea se často pořádají soukromé i veřejné výstavy.

Lašské muzeum v Šustalově vile

Tohle muzeum ukazuje, že město Kopřivnice je proslulé také svým hliněným zbožím. Je zde k vidění spousta keramických talířů, kachlů, džbánků, hrníčků. Hlavní „atrakci“ tohoto muzea jsou majoliková kamna. Další část je věnována indiánům a pravěkem, vše ilustrováno místním rodákem Zdeňkem Burianem. Odreagovat se můžete při zhlédnutí projekce filmů sestříhaných z jeho obrazů. Stejně jako v Muzeu Fojtství jsou i zde v podkroví pořádány různé zajímavé výstavy.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here