Ostrov fjordů, polární záře i muchniček. To je Island

0

island

Island je proslavený díky svým fjordům, nicméně my vám ukážeme další zákoutí tohoto úžasného, přírodou tvořeného ostrova.

Velrybí podívaná

Kolem ostrova se vyskytuje mnoho druhů velryb, jako je například sviňucha obecná. Zajímavou atrakcí se proto stalo jejich pozorování – tzv. whalewatching. Prohlídky trvají i několik hodin, záleží, jaký typ si vyberete. Probíhají ve třech hlavních lokalitách ostrova – Reykjavík, Akureyri a Husavík. Taktéž fauna Islandu je okouzlující, z tohoto důvodu jsou často pořádány i výlety za ptactvem – tzv. birdwatching. Pozorujte tak například papuchalky, což jsou ptáci, které můžeme často vídat na pohlednicích.

Jezero muchniček

Nejpopulárnější a nejzajímavější jezero Mývant určitě stojí za návštěvu. Vulkanické skalní útvary, kouřící bahnitá minijezírka, lávová pole – to všechno dohromady tvoří úchvatnou podívanou. A proč „jezero muchniček?“ V okolní oblasti se vyskytuje velké množství tohoto okřídleného hmyzu, tudíž nezapomeňte na různé síťky a dlouhé rukávy.

Prohlídka fjordů

Vestfirðir je místo hojně navštěvováno turisty. Jeho bohatá historie se prolíná do folkloru, mystiky a magie této země. Dále se může pochlubit nejsevernějším ledovcem na Islandu Drangajökull, malebnou zátokou Arnarfjörður, dominantní horou Bolafjall a spoustou dalších míst. Všechny tyto oblasti tvoří eklektickou a ohromující nádhernou krajinu. Těm, kteří chtějí prozkoumat historii a kulturu regionu, je k dispozici centrum Artic Fox nebo muzeum čarodějnictví.

Nezapomenutelná polární záře

V posledních letech se polární záře stala lákadlem turistů. Pokud se vám povede spatřit tohle ohromující nebeské divadlo, je to zážitek, který jen ztěžka zapomenete. Polární záře probíhá po celý rok a pro svůj úkaz potřebuje tmu. A vzhledem k tomu, že na Islandu je světlo i v zimě, tak nejvhodnější dobou pro pozorování polární záře je období od měsíce září až po měsíc duben.

Tímto článkem jsme vám přiblížili jenom zlomek toho, co se dá na Islandu zažít. Příroda tohoto ostrova je ohromující a jeden den k prozkoumání země stačit nebude. Hezkou podívanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here