Město Hronov: Interaktivní muzeum zábavy pro malé i velké

0
hronov
Zdroj foto: cs.wikipedia.org    město Hronov

Perfektní tip na rodinný výlet, kde si na své přijdou malí i velcí. Pro ty, kdo si rádi hrají, ale především se učí nové věci, vzdělávají a jsou lační po nových informacích. Vydejte se do města Hronov, kde si můžete užít dokonalou zábavu a dozvědět se mnoho přínosného.

Město Hronov se nachází na severovýchodě Čech, kousek od hranice s Polskem. Přímo v centru města se nachází muzeum, které je jaksi netypické. Čím a jak?

Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí se nachází u náměstí ve třetím nadzemním podlaží budovy základní školy (bývalé hotelové školy).

Muzeum chytré zábavy Pod čepicí

Muzeum vzniklo v roce 2016, ale již za svou krátkou dobu existence se stalo velmi populární. Hned v úvodu je třeba zmínit, že toto muzeum vzniklo na popud dvou sester coby zasloužilých matek a zdejších rodaček. Ženy vymýšlely na mateřské dovolené pro své ratolesti stále novou a zajímavou zábavu, z čehož vzešla následně touha, věnovat se této aktivitě naplno a šířit jakousi osvětu i mezi ostatní rodiče apod.

Pro návštěvu muzea je typické, že si lze vše prohlížet jen očima, na nic se nesmí sahat. Ve zdejším muzeu tomu tak není, zde naopak si lze na vše sáhnout, vyzkoušet a to není zdaleka vše. Zde se exponátů můžete nejen dotýkat, ale také je náležitě zkoumat a hrát si s nimi. Věřte, že to baví děti i dospělé.

Veškeré exponáty zde vybízejí k tvůrčí aktivitě, podněcují k rozvoji fantazie. Muzeum pravidelně připravuje dlouhodobé i proměnlivé krátkodobé výstavy orientované na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů apod. Rovněž jsou zde i výstavy zaměřené na důmysl různých vynálezů, kreativní činnost a především hru. Však je pravdou, kdo si hraje, nezlobí.

Rok 2019 ve znamení chemie

Pro rok 2019 je pro návštěvníky připravena výstava s názvem „Jé, chemie“. Je to z důvodu, že rok 2019 byl vyhlášen OSN za mezinárodní rok tabulky chemických prvků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here