Hrad Bouzov v Olomouckém kraji nabízí i kostýmové prohlídky. Rezervace nutná

0
Bouzov hrad
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                                 Hrad Bouzov

Tuhle nádhernou historickou památku můžeme najít ve stejnojmenné vesnici, která se nachází kousek od města Loštice. Na první pohled působí hrad dojmem středověké památky, nicméně jeho podoba je dochována z romantické přestavby 19. A 20. Století. Jeho majitelem je stát a jeho údržbu má na starosti Národní památkový ústav. Je dokonce prohlášen kulturní památkou České republiky a jeho název byste také našli v seznamu národních kulturních památek. Je velice oblíbený nejenom širokou veřejnosti, ale také častou destinací pro filmové štáby.

Pověsti hradu Bouzov

O hradu kolují i pověsti, že byl v dřívějších dobách darován říšskému vedoucímu SS Heinrichu Himmlerovi od samotného Adolfa Hitlera. Himmlerovi se hrad tak zalíbil, že měl v plánu z něj udělat jeden z hradů SS. Tahle pověst se řadí do roků 1940 – 1943. Právě ke konci války zde bylo působiště komanda SS, kteří v nedalekém Javoříčku dokonce povraždili 38 mužů. Tragédie vyústila až ve vypálení obce 5. Května 1945.

V hradu máte možnost si vybrat dokonce ze sedmi prohlídkových tras. Jejich otvírací dobu si můžete ověřit zde https://www.hrad-bouzov.cz/cs/informace-pro-navstevniky/navstevni-doba. Při návrhu prohlídek bylo myšleno dokonce i na děti, pro které je zde připravena speciální prohlídka, plná zábavných faktů s kostýmovým průvodcem. Prohlídky je třeba si dopředu rezervovat kvůli jejich vysoké oblíbenosti.

Nicméně, dočkáte se zde nejenom zajímavých a poučných prohlídek, ale také kulturního programu v letních měsících. Můžete si zde odpočinout při prohlídce různorodých výstav, kulturně uvolnit při zhlédnutí divadelních představení či užít příjemnou muziku při návštěvě koncertu. Ale to je jenom zlomek dění na hradě Bouzov. Nejoblíbenější aktivitou jsou tady bezesporu svatby, které jsou podtrhnuty úžasně romantickou atmosférou celého hradu včetně jeho okolí.

Přijďte obdivovat například věž, ze které unesl létající švec princeznu Jasněnku či jen celkovou atmosféru celého hradu.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here