Farma Vystrkov je tip na výlet pro celou rodinu

0
Poličná Farma Vystrkov
Zdroj foto: upload.wikimedia.org                                                             Farma Vystrkov, Valašské Meziříčí

„Tož ogaři na tom robija, vydrž, vypálíme trnky a už to bude!“

Farma Vystrkov je jedno z nejkrásnějších výletních míst ve Zlínském kraji kousek od Valašského Meziříčí. Na své si zde přijdou i milovníci cykloturistiky, jelikož okolo celé farmy vede značená cyklotrasa číslo 6218. Nejenom na kole, ale dokonce i na koni můžete na farmu přijet. Můžete jej zde nechat napojit, nakrmit, ustájit či vypustit na pastviny, kde si může odpočinout.

Celá tahle usedlost je neustále pomalu rekonstruována soukromým majitelem, nicméně dbá na to, aby byla zachována její bohatá historie snoubená s místem pro aktivní i pasivní odpočinek. Obdivovat můžete množství koní či jen tak relaxovat u rybníku a vnímat pouze šumění vody či dokonce ochutnat vodu z nedaleké studánky, která se nachází uprostřed bylinného bludiště. Nejen tohle farma Vystrkov nabízí, můžete si zde například ještě užít úžasný výhled na Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské či Hostýnské vrchy. Při své cestě určitě neminete vystavěný kříž již z roku 1931.

Na farmě je i možnost sportovního vyžití

Pokud byste si na farmě nechtěli pouze odpočinout, jde zde pro vás připraveno i sportovní vyžití v podobě paintballu, který si můžete užít v rokli potoka, kde je vystavena dokonce vlastní klubovna nebo spíše taková salaš. Další zajímavostí pro aktivní vyžití je, že nedaleko se nachází cíl geocachingu.

Pokud se sem vydáte, doporučujeme se vybavit pořádně větru odolnou bundu, jelikož se farma nachází na náhorní plošině, kde je prakticky neustále vítr, tudíž jsou zde často k vidění návštěvníci, kteří pouští obyčejné draky, ale dokonce i akrobatické či tažné, takzvané powerkity. Dokonce i v zimě je zde vyžití – na pláních jsou k dispozici dráhy, které jsou dlouhé až několik kilometrů.

Klidně si můžete vybrat, ve kterém ročním období farmu navštívíte – vždy si zde najdete své vyžití.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here