Dinopark v Liberci má nejstarší rostlinu na světě

0

dinopark liberec

Máte doma malého neposedu, který si věčně hraje s dinosaury a Jurský park by si mohl pouštět pořád dokola? Co mu takhle splnit sen, aby si mohl na dinosaura sáhnout? Dinopark v Liberci najdete v centru města Liberec.

Čím je park tak zajímavý?

Dinopark obsadil celá tři patra nákupního střediska, což je neuvěřitelných 6000 m2. Pokud vás zajímá vývoj naší planety Země, tak jste na správném místě. Dozvíte se mnoho od Velkého třesku přes období, kdy na Zemi vládli dinosauři až do dnešní doby. Nechybí ani Pravěký druhohorní prales s bouřkou a skutečným deštěm, pro ty odvážné je přichystána stezka DinoTrek nebo dětské paleontologické hřiště a oblíbený DinoLaser, ve kterém si můžete procvičit váš postřeh a mrštnost.

Kdy můžeme park navštívit?

Jelikož je zábavní dinopark krytý, otevřeno má po celý rok, kromě vánočních svátků a taky se během roku upravuje otevírací doba, tudíž si před jeho návštěvou raději zjistěte, od kdy do kdy je otevřeno.

DinoPark Liberec
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                    DinoPark Liberec, Edaphosaurus

Kdy nás stezka přivítá?

Nejenom že uvidíte modely dinosaurů v jejich životní velikosti, ale jeho součástí je i 3D kino. Speciálně pro Dinopark je vyrobeno i trojrozměrné plátno kina. Novinkou je i 4D kino. A protože je návštěva parku záležitostí na celý den, tak se tu můžete i občerstvit.

Zajímavosti o exemplářích

O dobrou podívanou se postará živá, druhohorní rostlina s názvem Wollemia Nobilis. Je to druh pravěké borovice, který byl objeven v roce 1994. Jedná se o nejstarší rostlinu na světě, už jen proto, že žila na Zemi před celými 175 miliony lety.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here