Máte rádi přírodu? Pro milovníky rostlin je tu botanická zahrada v Teplicích

0
Botanic zahrada Teplice
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                            Botanická zahrada Teplice

Rozhodujete se, co budete o víkendu dělat a máte rádi květiny? Už nemusíte přemýšlet! Máme pro vás skvělý tip. Ve městě Teplice se nachází příspěvková organizace Botanická zahrada v ulici Josefa Suka. Její dominantou je venkovní expozice a výstavní skleníky, které se rozprostírají na ploše až 2400 m2. Celkem zahrada zaujímá až na dva hektary půdy.

Zahradu můžete navštívit celoročně každý den kromě pondělí a je otevřena od 9 – 18 hodin. V této době zde můžete obdivovat mimo divoce rostoucích rostlin také rostliny pěstované a dokonce i dřeviny. Zahrada se díky své jedinečnosti stala po právu řádným členem BCGI na Kongresu evropských botanických zahrad a snaží se také o připojení k IPEN.

Tahle botanická zahrada byla založena jako první zahrada v Ústeckém kraji. Stalo se tak v roce 2002 a jejím zakladatelem byl tehdejší magistrát města Teplice. Nicméně plocha, na které se zahrada vybudovala, sloužila k zahradnickým účelům již přes 100 let. I to může být příčinou její nesmírné krásy a rozmanitosti rostlin, kterým se zde velice daří.

Skleníky, které můžeme dodnes obdivovat, byly dříve využívány dokonce k lázeňským účelům. Poté, co prošla nákladnou rekonstrukcí, byla pro veřejnost otevřena v roce 1975 a svým návštěvníkům nabídla k obdivu až 2000 druhů rostlin.

Jaké rostliny zde můžeme najít?

Největší okrasou je jistě dominantní exemplář afrického jehličnanu, jménem Afrocarpus gracilior či jeho pomyslný bratr ze stejného místa – Encephalartos villosus. Dále jsou zde k vidění obrovské exempláře Medinilla magnifica, která pochází z Filipín, či mexický Dasylirion serratifolium. Úctyhodného věku až padesáti let se zde dožily kaktusy, které pochází ze soukromých sbírek teplického kaktusáře. Další „dědeček“ mezi exempláři je zde sedmdesátiletý nahovětevec Gymnocladus canadensis.

Skleníky

  • Xerický
  • Tropický
  • Subtropický

Určitě nezapomeňte prozkoumat všechny tři, získáte jistě nezapomenutelný zážitek.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here