Bermudský trojúhelník: Tajemná oblast světa

0
bermudsky trojuhelnik
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Bermudský trojúhelník: Snad každý o této záhadě slyšel, co se však stalo a čím je toto místo proslulé? Kde se tato oblast nachází, jak je to s nevysvětlitelnou zdejší záhadou? A jak je to vlastně se správným označením oblasti? Věřte, že v současné době může být návštěva rozhodně příjemnější záležitostí.

Bermudský trojúhelník není ale ani oficiálním názvem, jde pouze o používaný název pro rozsáhlou oblast více jak půl milionu čtverečních kilometrů, která se nachází mezi Miami, Portorikem a Bermudami. Daná lokalita je věhlasná po staletí díky příběhům o ztracených námořnících a zmizení lodí, ale také lidí, o havarovaných letadlech. Již Kryštof Kolumbus se ve svém deníku zmiňoval o nepříjemnostech v této zóně.

Neobvyklé a nevysvětlitelné jevy

Jde především o dva případy, které vzbudily kolosální zájem o bermudský trojúhelník. Prvním úkazem bylo zmizení celé americké letky v roce 1945, která zde měla cvičný let. Jakmile došlo ke svržení cvičných bomb, měli piloti potíže s orientací, hlášeno bylo nezvyklé chování kompasů a hodin, nastala i špatná viditelnost. Letadla tak letěla do chvíle, než došlo palivo. Byl ztracen kontakt se základnou, byť začala okamžitě pátrací akce, nikdo nenašel stopy po letadlech, ani po posádce.

Dokonce došlo ke ztrátě a zmizení dalšího letadla se 13 muži na palubě. Ani toto letadlo nebylo nikdy nalezeno a tento případ, jež je znám jako „Let 19“, byl nakonec vyřešen coby neuposlechnutí povelu, rovněž také v důsledku špatného počasí. Nikde žádní světci. A tak bermudský trojúhelník ukrývá svá tajemství v rozbouřeném oceánu. Přestože existují záznamy radiokomunikace, dle kterých byli piloti zmateni a letadla tak kličkovala nad oceánem, protože navigační přístroje selhaly, což nemění nic na skutečnosti, že ve většině případech příčinu zmizení se zjistit nepovedlo. Nadále tak prostor zůstává otevřen pro fantazii novinářů, spisovatelů, vědců i filmových tvůrců.

Všichni se shodují na teorii, že jde o nejtajemnější oblast světa, a i když přicházejí vskutku s pozoruhodnými názory, boj o to, kdo má pravdu, nebude mít asi nikdy svého vítěze.

mapa
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                    Poloha bermudského trojúhelníku

Pomyslné vrcholy zvou k návštěvě

Jen je třeba počítat s tím, že jejich návštěvu není možné absolvovat v krátkém čase, zapotřebí je vyčlenění dostatku času. Prvním vrcholem trojúhelníku jsou Bermudy, jak jinak. Jde o velmi malé souostroví, které současně náleží mezi oblast s největší hustotou zalidnění na světě. Každým rokem přibývá řada turistů, kteří sem zavítají. Důvodem je to, že je tu po celý rok pěkně.

Druhým vrcholem je Portoriko, které je přidruženým státem USA. Oblast lákající návštěvníky opět na krásné počasí, lidé sem létají za užitím si slunce a krásných pláží, zejména v období od prosince do dubna. Za nejkrásnější pláž je považována Isla Verde. Při návštěvě byste neměli opomenout hlavní město San Juan, které náleží mezi nejstarší město nacházející se na americkém kontinentu.

Třetí tzv. pomyslný vrchol bermudského trojúhelníku tvoří Miami, které leží v průměru pouze 1,8 m nad hladinou moře. Také bývá označováno coby brána Ameriky, na čemž má podíl zajisté i to, že je tu významný přístav a letiště. Třetinu rozlohy tvoří vodní plochy. I zde je po celý rok příjemné klima. Dokonce je zaznamenána v historii dějin jen jedna zmínka o tom, že tu kdy sněžilo. Sníh je tu tak velkou neznámou.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here