Beelitz Heilstätten: Místo jako z hororu aneb zde se léčil Hittler i zabíjel sériový vrah

0
Beeelitz Heilstatten
FOTO: R.Bajela / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)                  Beelitz Heilstatten

Beelitz Heilstätten: Tajuplné a především doslova hororové místo, kde se nachází nejzáhadnější a nejvíce fascinující jak pozůstatky z období před první světovou válkou, ale také veškeré hrůzy, které se zde staly. Nemocnice, vojenský lazaret, sanatorium. Zkrátka místo, které se nachází kousek od Berlína je poznamenáno zdejším děním. Kdo si troufá na jeho návštěvu?

Místo, kde se léčilo i vraždilo

Areál, který se nachází cca 60 km od Berlína, se zpovzdálí může jevit jako obyčejné a nikterak hrůzou poznamenané místo. Jedná se o opuštěný nemocniční objekt, jenž je obklopen borovicovými lesy. Z blízka působí ovšem náležitě hrůzostrašně, děsivě.

Komplex o přibližné rozloze 200 hektarů tvořilo 60 budov a to včetně infrastruktury, jako byla například pošta, restaurace, pekařství či uzenářství. Prvotním plánem podle architekta Heino Schmidedena z roku 1898 mělo jít o ozdravné sanatorium určené pro léčbu pacientů s plicní tuberkulózou.

Původní výstavba tak započala ve výše zmíněném roce 1898, kdy na pozemcích bylo postaveno více jak 60 budov, ať už větších či menších. Kapacita zařízení dosahovala ve své nejlepší době pojmutím až 600 pacientů. Ze začátku se zde opravdu léčili lidé nemocní tuberkulózou. Avšak s příchodem války si situace žádala radikální řešení, což vedlo k tomu, že ke stovkám lůžek rapidně přibývala další a další.

Ta sloužila pro příchozí zraněné vojáky, kteří potřebovali okamžitou a intenzivní léčbu, aby zraněný mohl jak přežít, ale také zvládl i zbytek svého života. Objekt přijímal nejen vojáky z okolí, ale také ty, kteří se zranili tisíce kilometrů od německého města Beelitz.

Beeelitz Heilstatten nemocnice
Foto: User:Lindaglinda / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)    Beelitz Heilstatten

Jedno z nejděsivějších míst v Německu

Další pozoruhodnou etapou komplexu bylo období na přelomu 80. a 90. let minulého století, kdy v okolí městečka Beelitz řádil sériový vrah Wolfgang Schmidt. Wolfgang, známý transexuál pod přezdívkou „Bestie z Beelitzu“ zabil 6 osob a několik dalších brutálně napadal do té doby, dokud nebyl konečně dopaden. Zejména terorizoval místní ženy, které škrtil výhradně růžovým spodním prádlem a jejich mrtvá těla oblékal do negližé a ještě si je různě aranžoval. Úchylný vrah byl odsouzen k 15 letům v psychiatrické léčebně s přísnou ostrahou.

Jako by to nestačilo, na jedno místo až moc hrůzy, ještě ke všemu se zde scházela skupina preferující drsné sexuální praktiky, což vyústilo v roce 2008 vraždou mladé modelky jménem Anja. Ta byla během focení ve zdejším komplexu znásilněna a poté ubita fotografem. Jen tak pro zajímavost, v roce 1916 si ve zdejší nemocnici léčil poraněnou nohu rovněž neznámý vojín Adolf Hitler.

Beelitz Heilstätten sloužila coby nemocnice jak za první, tak i druhé světové války. Za první světové války byla přeměněna na vojenský lazaret.

Opuštěné sály a chodby kterými prochází duchové

Na jedno místo mnoho hrůz, což vede k tomu, že je atraktivní a vyhledávanou oblastí různými psychotroniky, ale také dobrodruhy, filmaři a těmi, kdo mají rády typickou atmosféru hororů. Do městečka Beelitz se dá velmi snadno dostat díky tomu, že leží kousek od německého města Berlín.

Na mysterióznosti zajisté přidává i okolí, díky právě hustým borovicovým lesům. Návštěvníkům se zde nabízí pohled na opuštěné chodby, sály, lékařské přístroje, pokoje pacientů, společenské prostory. To vše vytváří dokonale hororové prostředí. Pro filmaře místo pro horor, kdy není ani třeba aranžovat scénu. Pro řadu návštěvníků ovšem současný stav je natolik žalostným, že vhání slzy do očí. Budovy by měly být zachovány v původním stavu a tak také zpřístupněny veřejnosti.

Sice zásluhou jistého investora došlo k rekonstrukci a opravě několika budov. Není tedy divu, že při procházení komplexem návštěvníci narážejí na zjevování duchů bývalých pacientů. Nutno podotknout, že je lze potkat i dnes. Dokonce byl mezi nimi údajně i duch samotného Adolfa Hitlera. Ponurá atmosféra rozhodně napomáhá i tomu, že zdejší zdi jsou nasáklé negativní energií.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here