Do Bechyně si zajděte na výlet

0
Bechyne
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                        Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Bechyně je město v jihočeském kraji, které je známé lázněmi a výrobou keramiky. Žije tu okolo 5 tisíc lidí. Začneme památkami jak se říká náboženskými, jenž jsou přítomny v tomto městě.

Mají tu Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Je součástí areálu minoritského kláštera v Bechyni a celý objekt jako takový je chráněnou kulturní památkou České republiky. V roce 1673 byla k areálu kostela přistavěna kaple. Ovšem v roce 1725 byla nahrazena jinou kaplí, která tu stojí do dnešního dne.

most bechyne
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                         Bechyňská Duha

Zámek v Bechyni patřil mnoha rodům

Tím nejznámějším byli asi Rožmberkové. Je považovaný za jeden z nejhezčích českých zámků. Mají tu prohlídkovou trasu spojenou s Petrem Vokem – Život Petra Voka na zámku v Bechyni. Dá se říci, že se návštěvníci dozví i ty v uvozovkách nejintimnější informace z jeho života. Uvidí Vokovu velkorysou stavební činnost plus tvorbu rožmberských řemeslníků a též umělců. Vychutnáte si Stromový sál a prohlídka je zakončena ve Vokově svatebním sále, na jehož stěnách jsou vzácné nástěnné malby, které pokrývají plochu o velikosti 460 metrů čtverečných.

Duha nemusí být jen na obloze

Duhový most v Bechyni nebo také Bechyňská duha je označení jedné ze zdejších technických památek. Připomíná oblouk duhy svým devadesátimetrovým rozpětím a výškou 38 metrů nad hladinou řeky Lužnice. Na stavbě tohoto mostu pracovalo na 400 lidí, z toho 17 kovářů a zámečníků, 56 tesařů a kolářů, 30 betonářů a zedníků a zbytek byli dělníci z dalších oborů. Za nejkrásnější pohled na tento duhový most se udává ze zámeckého parku v Bechyni nebo z klášterní zahrady, na okraji strmého skalnatého rázu.

A kdo chce, může jít za relaxem do lázní

Lázně Bechyně nabízejí nejenom léčebné metody, ale i welness a relaxaci v klidném prostředí. Jsou to jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, jenž jsou známé svou úspěšností co se týká léčby pohybového aparátu. Kromě slatinných zábalů nabízejí kupříkladu perličkové a vířivé koupele, elektroléčbu, akupunkturu a další. Z typu welness je to pak čokoládová, medová, antistresová a jiná masáž, Fiji rituál, tropický i čokoládový zábal, aplikace esenciálních olejů a mnoho jiného. Mají tu samozřejmě i lázeňský hotel Olga, kde se můžete ubytovat. Kdo má rád procházky a cykloturistiku, vyžije se na dobře značených romantických stezkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here