Báječná dovolená ve zdravém prostředí? Vsaďte na pronájem chaty či chalupy

0
chata
Zdroj foto: pixabay

Současná doba není hotelům a dalším hromadným zařízením právě nakloněna. Navíc v nich jen málokdy máte onen kýžený pocit soukromí a možnost prakticky ničím neomezeného užívání objektu.

To chaty na pronájem představují docela jiný segment trhu. Sami si můžete zvolit, o jakou lokalitu máte zájem i to, kdo si tento jedinečný pobyt užije s vámi. Nemůžete tak narazit na nepříjemné nebo třeba příliš dotěrné sousedy.

Spousta možností a málo povinností

Dopřát si víkend či rovnou třeba celý týden či měsíc v objektu, jež je v sezóně (a leckdy i mimo ni) pravidelně používán a dobře větrán, je přinejmenším lákavé. Češi a Slováci patří k největším milovníkům chalupaření na světě, takže výběr objektů k pronájmu je obrovský. Zdaleka ne všichni totiž chtějí svou nemovitost poskytovat i třetím stranám.

Vždy však platí, že ty nejkrásnější chaty a chalupy v nejlepších lokalitách mizí nejrychleji. Takže pokud už teď přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na letní dovolenou, začněte své sny co nejdříve měnit v realitu. Podmínky bývají více než přívětivé. Obvykle dostanete klíček od zvoleného rekreačního objektu a zbytek je už jen a jen na vás. Zpravidla je nutné po sobě pouze uklidit, případně během týdne udržovat bazén, abyste měli k dispozici vždy čistou a průzračnou vodu. Ale to bývá vše. Nemusíte sekat trávník, starat se o ovocné stromky nebo natírat okna a další dřevěné prvky – což jsou práce, kterým musí skuteční majitelé chaty rozumět více než dobře. Vy si tedy pouze užíváte.

Chata jako zázemí i plnohodnotné místo ke trávení dovolené

Záleží jen na vás, jak svou rekreaci pojmete. Chcete-li chatu pro poklidné prožití celého týdne, vybírejte ji zejména podle dostupného vybavení. Možnosti jsou široké, poptat tak lze například:

venkovní gril,

vířivku,

vinný sklípek,

bazén,

hřiště pro děti,

Wi-Fi,

kachlová kamna s poležením za pecí,

saunu,

zahradu s jezírkem apod.

Běžně pak k vybavení těchto rekreačních míst patří kupříkladu moderní koupelna, plně vybavená kuchyň (leckdy i včetně kávovaru), pohodlné postele s dobrými matracemi, televize apod. Lze samozřejmě poptat i velké chaty, v nichž se pohodlně ubytuje několik rodin. Záleží jen na vás, zda dáváte přednost spíše single zážitkům nebo preferujete skutečně rodinný výlet se vším všudy.

V zimě zaujme blízkost sjezdovek, v létě naopak

Podle statistik se okolo 40 % Čechů dlouhodobě spokojuje s dovolenou v ČR nebo na Slovensku, a to doslova v „domáckých podmínkách.“ Na chatách a chalupách si dopřejí potřebný relax, který navíc bývá cenově dostupný a časově přívětivý. Není nutné trávit dlouhé hodiny v autě či letadle a připravovat se tak o cenný čas vaší dovolené. A přitom existuje řada velmi dobře dostupných lokalit, z nichž to nebudete mít k turisticky zajímavým místům nijak daleko. I v podhůří se dnes najdou aquaparky, dobré restaurace, wellness centra a další zábava. A jakmile opět zatoužíte po soukromí, za pár minut budete ve svém pronajatém ubytování.

V zimě bývá velkou výhodou pronajmutí chat v blízkosti lyžařských areálů, v létě bývají naopak preferovány hůře dostupné lokality, umožňující ničím nerušené fakultativní výlety do nádherné přírody v okolí.

Dovolená na chalupě je lacinější než v hotelu

Chcete si užít dny svého volna naplno a přitom se nijak neomezovat v rekreaci? A myslíte přitom i na finanční stránku celé věci? Pak máme pro vás dobrou zprávu – chaty na Slovensku i v ČR se totiž mohou mimo jiné pochlubit i výhodnými cenami pronájmů. Oproti pobytu v hotelu ušetříte, získáte benefity v podobě soukromí a prakticky neomezené rekreace a ušetřené peníze můžete utratit na dalších místech v okolí. A to se rozhodně vyplatí.

——————Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here