Tatry – co zaujalo i Lonely Planet

0

Věděli jste, že v roce 2019 byly Tatry vyhlášeny cestovatelským průvodcem Lonely Planet za nejvýznamnější evropskou letní destinací? A co hodnotitele uchvátilo? Především množství zajímavých zážitků, zachovalá příroda a neopakovatelné výhledy z tatranských štítů.

VIDEO:

Můžete je objevovat pěšky, lanovkou nebo třeba i po udržované cyklostezce. Na své si přijdou malí i velcí. A kam se určitě nezapomenout podívat? Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Tatranská Lomnice nabízí nádherné túry i naučnou stezku

I když leží nejvýchodněji, můžeme ji bez obav označit za nejkrásnější turistické centrum Vysokých Tater. Najdete ji na úpatí Lomnického štítu, oblíbeného zejména kvůli pohodlné lanovce vedoucí až na vrchol. Nejvíce turistů míří na Skalnaté pleso – a to opět lanovkou nebo i pěšky. Na výběr je totiž několik túr s různým stupněm obtížnosti. A milovníci výhledů do dálky si na své přijdou určitě i na Malé a Velké Studené dolině. A pro děti a všechny, kdo se chtějí dozvědět něco nového, se skvěle hodí naučně–zábavný chodník s názvem Tatranská divočina.

Starý Smokovec – Hrebienok  aneb po stopách Alžběty II.

Víte, že právě v Tatrách si Alžběta II. užila jednu z dovolených, na které ráda vzpomíná? Absolvovala túru na Hrebienku, kam se nechala vyvézt lanovkou ze Starého Smokovce. Za osm minut tu užaslí turisté překonají převýšení 246 metrů. Z Hrebienku lze vyrazit do mnoha směrů. K dispozici je třeba oblíbená Rainerova túra.

Štrbské pleso – panoramatické výhledy

Tohle dovolenkové středisko se pyšní zejména skutečně komfortním turistickým zázemím. Mezi oblíbené zážitky patří třeba bohatá hotelová večeře pod hvězdami. Za výhledy se musíte nechat vyvézt lanovkou na Solisko, odkud dohlédnete třeba až do Nízkých Tater. Opomenout nelze ani výhled do samotné doliny či třeba na Kriváň. V sezóně tu ovšem bývá nabito.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Tatry - Slovensko
Tatry - Slovensko

Slovenské Tatry
Slovenské Tatry

Tatry na Slovensku
Tatry na Slovensku

Nízké Tatry na Slovensku
Nízké Tatry na Slovensku

Divoká příroda Tatry
Divoká příroda Tatry

Jezero ve Vysokých Tatrách
Jezero ve Vysokých Tatrách

Tatry
Tatry

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here