Chystáte se do Austrálie? Kdy a co navštívit, abyste se vyhnuli požárům

0
sydney
Sydney

Austrálie je sice nejmenším kontinentem, ale zato si troufám tvrdit, že je na něm k vidění to, co jinde vůbec nenajdete. Ať jde o příjemné lidi, zajímavá zvířata, nádherné kouty přírody nedotčené člověkem i různé technické památky.

Jak dlouho si vyčlenit na Austrálii

Vzhledem k tomu, co všechno je v Austrálii k vidění, a i vzhledem k ceně letenky, je určitě nejlepší si ponechat na průzkum tohoto kontinentu aspoň měsíc, lepší je ale delší doba. Na nasáknutí atmosféry se dokonce doporučuje půl roku.

Melbourne
Zdroj foto:cs.wikipedia.org                            Melbourne – botanická zahrada

Kdy Austrálii navštívit

Austrálii je lepší navštívit v období od března do září, kdy nehrozí požáry. Můžete samozřejmě zkusit Austrálii i v opačném období, ale je potřeba sledovat aktuální zpravodajství o možnosti vzniku požárů.

Nejkrásnější města

V Austrálii byste měli navštívit Sydney, což je největší město s budovou Opery v zálivu Port Jackson, s mostem Harbour Bridge, plážemi na koupání i surfování a bohatým nočním životem. Zapomenout byste neměli ani na Melbourne, kde se vyplatí navštívit Královskou botanickou zahradu, vystihnout dobu, kdy se hraje Australian Open, nebo pokochat se místními zahradami a kolonádami. Zajímavé je i hlavní město Západní Austrálie Perth. Dá se do něj přijet transkontinentálním expresem Indian – Pacific až ze Sydney. Navštívit zde můžete Podmořský svět nebo Zoologickou zahradu. Možné je navštívit i hlavní město Canberra, které je svým uspořádáním spíše klidnější, bez výškových budov a množství lidí.

uluru hora
Uluru

Přírodní památky

Máte-li rádi potápění, pak určitě navštivte Velký bariérový útes. Jedná se o největší korálový útes na světě, který je dlouhý asi 2 tisíce kilometrů a potápěči se zde setkají s delfíny, želvami, tropickými rybkami i žraloky. Uluru – uprostřed pouště stojící největší monolit na světě, který je vysoký téměř 350 metrů a má 8 kilometrů dlouhý obvod – je hora posvátná pro místní Aboridžince. Zajímavé je, že k hoře se můžete dostat jak autem či autobusem, tak také letadlem, protože centrální vesnice uprostřed pouště má své letiště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here