Luxusní Andalusie potěší i cestovatelské fajnšmekry

0

andalusie spanelsko

Místo, kde máte slunce přímo na dosah, díky bohaté historii objevujte paláce bohatých maurských králů, zatancujte si vášnivé flamenco – proklouzněte do energického života okouzlující španělské oblasti Andalusie.

Vesnice Frigiliana

Na úpatí hory Sierras de Tejeda, těsně nad Nerjou leží vesnice, která se považuje za jednu z nejkrásnějších v celém Španělsku. Frigiliana se řadí do skupiny vesniček ležících na tzv. Ruta de los Pueblos Blancos, neboli Cestě bílých vesniček. Jsou výjimečné svými bílými květinami, jež zdobí domky a úzké klikaté uličky. Při procházce vesnicí narazíte na mnoho prodejců, kteří se věnují výrobě suvenýrů z trávy Espartogras a keramiky.

Mešita v Córdobě

Také známá jako Velká mešita v Córdobě má za sebou kus historie. Jedinečnost tohoto místa je dána díky tomu, jak vznikalo. Původně to byl římský chrám boha Januse, poté se jej zmocnili Vizigóti, a tak se budova stala kostelem. Nakonec z tohoto místa muslimové vytvořili mešitu, ztělesňující sílu islámu na Iberském poloostrově. I křesťané si mešitu přetvořili k obrazu svému na katolickou katedrálu uvnitř mešity, jež v sobě nese gotické, barokní a renesanční prvky architektury.

Město luxusu Marbella

Pokud vás zajímá nejjižnější část španělského pobřeží, navštivte známou Marbellu. Na jedné straně je promenáda pro boháče, na druhé straně klasické španělské pobřeží. Obě tyto části spojuje historické centrum tvořící labyrint klikatých uliček a tichých zákoutí. Tyto křivolaké cesty vedou na tzv. Pomerančové náměstí, které obklopují velké pomerančovníky. Pyšní se tu renesanční radnice s typickými balkony a vzhledem k tomu, že Marbella byla z velké části poničena za španělské občanské války, tak si řada okolních domů uchovala původní podobu z období počátku novověku.

A to je teprve začátek, Andalusie se vyznačuje mnoha místy, která stojí za shlédnutí, například Barrio de Santa Cruz v Seville, přírodní park Segura y Las Villas nebo bílé vesnice Las Alpujarras.

Více zajímavostí z Evropy najdete na vyslapy.cz

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here