Akvárium v Hradci Králové. Podívaná nejen pro děti

0

Tohle akvárium je známo také jako „Obří sladkovodní akvárium“, jelikož obsahuje až 130 tisíc litrů vody. Přímo v centru Hradce Králové tedy můžete obdivovat tropické ryby i rostliny, dokonce z Jižní a Střední Ameriky. Zajímavostí je také volně přístupná kavárna Café Piraňa, kde jsou dravé piraně k vidění při tom, kdy vy si můžete vychutnávat dobrou kávu či mlsat dortíky. Akvárium navíc nabízí spoustu zážitkových programů, jako například relaxační večery. Navíc máte možnost si pronajmout zdejší konferenční místnost.

V akváriu probíhají pravidelné prohlídky, které jsou přístupné široké veřejnosti. Pokud se na prohlídku vydáte, začnete ve výstavní místnosti, kde Vás obklopí unikátní sbírka lebek všech exotických ryb, které se v akváriu nacházejí.

Druhá část prohlídky Vás ohromí svým tropickým pralesem, v němž se ocitnete na tropické lávce. Budete obklopeni krásnými rostlinami, jako jsou například orchideje, bromelie a tillandsie. Všechny rostliny jsou zahaleny do rozmanitých barev či tvarů, které Vás naprosto ohromí. Největším lákadlem je občasný tropický déšť a projít se můžete dokonce uměle připravovanou mlhou.

Čeká na Vás sladkovodní tropická tůně

Pokud zdoláte celý prales, otevře se před Vámi sladkovodní tropická tůně, ve které se prohání ryby z Jižní a Střední Ameriky. Mimo ně je zde k vidění až 500 kusů ryb z více než 40-ti druhů. Nemyslete si, že zde uvidíte jen klasické ryby, připravte se i na opravdové rarity, jako jsou například mohutní přísavní krunýřovci, ryby rodu colossoma, kteří dorůstají délky až 90 cm a váží úctyhodných 23 kg. Doslova největším pokladem je ryba arrowany, která měří více než jeden metr.

V rámci prohlídky můžete zhlédnout i projekci zvanou „U rejnoka“, která je promítána na velkoplošné obrazovce a ohromí Vám přírodní krásy z celého světa. Podívat se můžete také na akvária s rejnoky a dokonce i dravou kajmanku jménem Božka.

Pokud se na prohlídku vydáte ve čtvrtek, budete mít to privilegium vidět jedinečné krmení s potápěčem v nádrži. A to všechno se děje v době od 13:30 do 14:30.

Tak který den se tam vydáte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here