Jihlavská zoologická zahrada – Madagaskar i Himálaj na jednom místě

0

zoo jihlava

ZOO Jihlava – Během padesátých let minulého století došlo ke vzniku několika významných zoologických zahrad, v této době byly položeny základy i pro zookoutek v Jihlavě. V koutku byla k vidění zvířata, jako jsou liščata, jezevci, kozy či mývalové. V té době se jednalo pouze o několik výběhů, o které se starali pionýři v rámci svého kroužku. Koutek byl postupně rozšiřován o další zvířecí druhy, časem i ty exotické. Díky narůstající oblibě se začalo uvažovat o rozšíření koutku na zoologickou zahradu – ZOO Jihlava. Počátkem devadesátých let již objekt měl na 136 druhů zvířat a nadále přibývaly zvířecí pavilony.

Expozice

Zahrada návštěvníky láká na řadu expozic, mezi něž patří asijský pavilon, parčík Hokkaido, lesní stezka, tropický pavilon, Madagaskar, Himaláj, africký prostor Matongo, údolí včel, africká savana nebo také australská farma.

Zvířata

Zvířata jsou tu umístěna z pěti kontinentů. Oblibě se teď těší adopce různých druhů. Vybrané zvíře si můžete za určitých cenových podmínek adoptovat – u informační tabule bude uvedeno vaše jméno. Adopci lze věnovat jako velmi originální dárek blízké osobě. Cena adopce je spíše symbolická, důležitý je odkaz, který je zde zanechán.

Zážitkové programy

Jihlavská zahrada nabízí řadu programů, které ocení nejenom ti nejmenší, ale i dospělí si zde přijdou na své. Jedná se o programy typu „Jeden den chovatelem“ a setkání s konkrétními zvířaty. Velký zájem je o žirafy, tuleně a lamy.

Nabídka průvodce

Návštěvníci, kteří mají zájem se hlouběji ponořit do zvířecího světa, mohou využít nabídky prohlídky s průvodcem. Ta je určena pro skupiny o deseti až dvaceti účastníků a trvá přibližně 90 minut. Zájemce tato prohlídka vyjde na 200 Kč.

Celoroční akce

V zahradě se během celého roku konají tematické akce s programem – jsou to klubové večery, adventní dny, vánoční večerní prohlídky, dny se zoologem a mnohé další.

Jihlavskou zahradu je možno navštívit celoročně, dospělou osobu bude vstupné stát 110 Kč, snížené vstupné je poté 60 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here