Zámek Opočno pro milovníky historie – tady vám pronikne pod kůži

0

zamek opocno

Milovníci hradů a zámků – zbystřete. Už jste navštívili zámek Opočno? Je unikátní v tom, že ukrývá bohatě vybavené historické interiéry. Nachází se v malé obci Opočno v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji.

Historie zámku

Úplně první základy se datují k roku zhruba 1330, kdy rod Drslaviců začal stavět gotický hrad. Tento hrad má za sebou spoustu změn, byl dokonce pobořen a vypálen. V 16. století začala jeho modernizace, kdy z gotického hradu vznikal krásný zámek se třemi podlažími. V dnešní době je jeho majitelem stát a v roce 1995 byl zámek Opočno prohlášen za národní kulturní památku.

Co tvoří interiér zámku?

V zámku Opočno se ukrývají doslova poklady a každý návštěvník si přijde na své. Za velký poklad můžeme považovat sbírku historických zbraní, která je u nás nejvýznamnější. Orientální zbrojnice představí spoustu zbraní například z Japonska, Číny, Barmy, Thajska a spoustu jiných zemí. Velký sál odkryje obrazárnu se spousty uměleckých obrazů, tzv. colloredsko-mandsfeldská sbírka.

Dokonce se v zámku nachází i některá původní vybavení. Zámek dále nabízí hostinské pokoje, hernu, salonky, rytířský sál, anglický park s oborou, můžeme vidět i letohrádek a spoustu jiných skvostných míst.

Prohlídky a vstupné

Návštěvník si může vybrat z několika okruhů. Pokud si rádi zaznamenáváte své výlety na kameru či fotoaparát, tak v zámku Opočno uspějete. Jeho otvírací doba začíná v březnu a končí v listopadu, kdy v nesezónní měsíce zámek umožňuje prohlídky pro předem objednané skupiny. Každé pondělí je zavřeno a před návštěvou tohoto zámku je doporučeno si otevírací dobu zjistit. Při koupi vstupného můžeme uplatnit různé slevové karty, základní prohlídka v jazyce českém stojí pro dospělou osobu 120Kč a pro děti od 6-18 let 90Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here