Loučeň zve malé návštěvníky do labyrintária i na dětskou prohlídku zámku

0
zamek loucen
Zdroj foto: cs.wikipedia.org zámek Loučeň

Loučeň myslí na malé návštěvníky po všech stránkách. Zde se nabízí jedinečná volba, neboť je tu garance zábavy pro dítě na celý den. Pokud máte ratolest, určitě navštivte Loučeň.

Rarity, které tu čekají na děti nejen v podobě dětské prohlídky zámku či užívání si přírody a zábavy, které nabízí zdejší bludiště. Děti, ty jsou tu zabavené i dokonce v restauraci. Loučeň se pyšní programem pro děti a udržením dětské pozornosti po celou dobu.

Loučeň se nachází v okrese Nymburk, cca 12 km na sever. S dětmi tu můžete v klidu strávit celý den.

Unikátní dětské prohlídky na zámku

Zámek Loučeň je věhlasný nejen dětskou prohlídkou. Dětská prohlídka děti doslova dostane a zcela nadchne. Prohlídka vyniká maximálním upoutáním dětské pozornosti. Je vhodná pro děti od 3 let věku. Dětem se takto nabízí poznat zámek z dětské perspektivy. Dokonce je provede kněžna, princezna či zámecký komorník.

Děti uvidí, jak se na zámku žilo, stolovalo, jaké hračky měly děti šlechticů. Součástí prohlídky mají děti možnost si zazpívat v hudebním salonku, kde koncertoval Bedřich Smetana, dále budou hledat dveře do tajné zámecké chodby, můžou usednout ke knížecí tabuli v zámecké jídelně a pokud zrovna bude mít kněžna, kníže či Bílá paní dobrou náladu, tak vezme děti i na zámeckou půdu.

Čokoládová prohlídka pro malé i velké

Jak je patrné, tak prohlídka zdejšího zámku opravdu není jen čerpáním informací v rámci běžné neboli klasické prohlídky. Zámek Loučeň se vymyká v mnoha směrech. Už jste někdy a někde na zámku absolvovali čokoládovou prohlídku? Zde máte příležitost. Provede vás dokonce někdo ze samotných členů knížecí domácnosti, kde se dozvíte zajímavosti o zámku a podzámčí, ale zejména se dozvíte, odkud se čokoláda vzala, vše o její výrobě. A to není zdaleka vše.

Součástí prohlídky je i ochutnávka čokolády a to hned v několika společenských salonech, zde máte možnost poznat, jak chutná čokoláda z kakaovníkových plantáží z Ameriky či Afriky. Čekají zde na vás vzorky čokolády mléčné, bílé i hořké a vrcholem všeho jsou ručně dělané pralinky ve verzi pro děti a dospělé.

bludiste
Zdroj foto: cs.wikipedia.org           Palisádové bludiště

Park se spoustou atraktivních labyrintů

Na děti je pamatováno i v zámeckém parku, kde je nádherná příroda plná stromů a rybníků, ale také jsou zde různá bludiště, což vskutku děti baví. Jedná se o první labyrintárium v Čechách a údajně jediné v Evropě. Však tu najdete například dlaždicové, písmenkové či barevné lanové bludiště, kde děti najdou zábavu i klidně na celou hodinu. Taktéž zde můžete vidět bludiště z trávy, kamenů, buxusu a řadu dalších.

Poblíž se nachází prostorná louka, která přímo vybízí k pikniku. A co je přímo dokonalé, že piknikový koš naplněný jídlem a pitím si můžete dokonce předem objednat. V letní sezóně jsou zde k dispozici i lehátka.

Restaurace vhodné pro děti

Ve zdejším areálu se nachází i dvě restaurace, což využijete nejen v chladnějších dnech či za nepříznivého počasí. Co však stojí za zmínku, že i zde je myšleno na malé návštěvníky, a tak zdejší menu obsahuje ojedinělé názvy jídel, jako je například vtipná kaše apod. K dispozici jsou i hrnečky s pastelkami. Na děti tu vskutku myslí do každého detailu.

A ještě se tu nachází barevné gumové hřiště, které je umístěno za pokladnami v samoobslužné restauraci. Vítaný je zde mlhovač, což je vysoce ocenitelné v horkých dnech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here