Zámek a park Lešná – pohádková stavba

0

Zámek Lešná se nachází v městské části Zlín – Štípa, a to přímo v areálu místní zoologické zahrady. Zámek byl vybudován koncem 18. století patřící rodu Seiler-Aspangů a navrhnutý dle vzoru vídeňského architekta Johanna Micka. Tento pohádkový zámek je ukázkou směsice novorenesance a novogotiky a jemným náznakem novobaroka. Dokonale představuje život šlechty počátkem 20. století. Koncem 19. století si sídlo zrenovovali na přepychový komfort, kdy ústřední topení, vodovod, splachovací toalety a domácí telefon byly samozřejmostí.

zámek Lešná
zámek Lešná

Spojení historie a fauny

Později zde hrabě Josef Karel Seilern, ornitolog a cestoval, nechal v okolí zámku postavit přírodovědné muzeum a soukromou zoologickou zahradu. Tu můžete po nebo před prohlídkou zámku jistě navštívit, věřím, že vás zaujme její rozdělení do konkrétních kontinentů.

Výběr ze 2 prohlídek

Zámek nabízí možnosti 2 prohlídek. Při první prohlídce si projdete vstupní halu, zámeckou kapli, malý salónek, velkou zámeckou jídelnu, sál předků, kulečníkovou hernu, dámský salónek, ložnici, zámeckou koupelnu, společenský salón a zámeckou knihovnu. Druhý typ prohlídky je zcela unikátní. Budete zavedeni do prvního patra zámku, donedávna nepřístupného, kde pomocí 150 dobových fotografií vám bude představena rodina Seilern-Aspang a vznik zoologické zahrady.

Rozsáhlý park

Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, za podívanou stojí místní rostliny, byliny a dřeviny.

Během listopadu až března je zámek uzavřen. Provoz pro příští rok bude zahájen 2. dubna 2019. V dubnu, květnu, září a říjnu je zámek otevřen v pondělí pouze pro objednané skupiny, v úterý až pátek se prohlídky konají v 11, 13 a 15:00, o víkendech mezi 9:30 – 16:00/17:00. V červnu až srpnu má zámek otevřeno každý den od 9:00 do 17:00/18:00. Vstupné na první prohlídku je ve výší 50 Kč pro dospělou osobu. Druhý prohlídkový okruh je nabízen od dubna do května a od září do října na základě předchozí objednávky a vstupné činí 30 Kč.

[flexiblemap address=”Zámek Lešná” title=”Zámek Lešná”  width=”100%” height=”400px” directions=”true”]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here