Výlet na Beskydy? Skvělý nápad. Poradíme, co nevynechat

0

beskydy vylet

Beskydy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to rozsáhlé území, které zasahuje rovnou do 4 zemí. Co za zajímavosti se skrývá v Česku? To vám prozradíme v článku. Ať už hledáte ubytování, restaurace nebo tipy na výlety – vše je v tomto článku.

Zajímavosti o Beskydech

Beskydy jsou velmi rozlehlé, proto se nachází v Česku, Polsku, na Slovensku a Ukrajině. V ČR je pro upřesnění občas nazýváme Moravskoslezské Beskydy. Nejvyšší vrchol najdeme na Lysé hoře (1324 m n. m.). To však není jediná místní tisícovka, Smrk, Kněhyně, Travný a Radhošť se se svojí výškou nad 1100 m n. m. nemají za co stydět.

Na Lysé hoře a Radhošti najdeme dohromady 3 přírodní rezervace. Místní příroda je plná peřejí, rašelinišť a vodopádů.

Levné chaty k pronájmu v Beskydech

Levnou, ale hlavně krásnou variantou ubytování v Beskydech jsou chaty a chalupy. Jejich domácký vzhled vás naprosto nadchne. Můžete přijet s dětmi, se psem nebo kamarády. Soukromé ubytování si zamilujete. Nemusíte se bát hluku z vedlejšího pokoje, hlasitých návštěvníků ani dupání. Soukromí, které chata nabízí, už nikdy nevyměníte za nic jiného.

Doporučujeme aspoň týdenní pobyt, díky kterému stihnete navštívit ty největší místní krásy. Chaty k pronájmu jsou rok od roku oblíbenější, neváhejte a objednejte si jednu již nyní. Čekací doba je někdy i několik měsíců.

Restaurace v Beskydech

Využít kuchyň, kterou chata v pronájmu nabízí, je skvělou volbou. Uvaříte si jen to, co vám chutná, a navíc hodně ušetříte. Pak ale přijdou dny a večery, kdy nemáte chuť vařit. Proto jsme pro vás našli dvě krásné restaurace, kde se skvěle najíte.

beskydy

U Tkáčů

Poctivá česká kuchyň z čerstvých surovin se nachází v restauraci U Tkáčů. Její založení se datuje až do roku 1991. Restauraci najdete v podhůří Beskyd. Pořádají se zde večírky, plesy, schůze i smuteční hostiny. V létě si sedněte na venkovní zahrádku. Na výběr máte ze sýrových specialit, masových jídel, zákusků, ale i vynikajících zmrzlinových pohárů.

Restaurace U Sestřiček

Beskydské rehabilitační centrum otevřelo v roce 2014 restauraci U Sestřiček, která se zaměřuje na českou kuchyň. Nejméně dvakrát do roka se mění jídelníček. První jídelníček sestavil šéfkuchař Michal Göth, který kombinuje českou klasiku se zahraničními technikami. Jídelníčky se zaměřují na potraviny v daném ročním období nejvíce používané. Nenajdete tu žádné polotovary a vše, co jde, si restaurace vyrábí sama. Samozřejmostí je dodávka masa z malokapacitních jatek v Mořkově, sýr z rodinné farmy a brambory od Libora Janečka. Tým cukrářek denně připravují čerstvé zákusky.

Výlety po Beskydech

Abyste si užili den i někde jinde než v pronajaté chatě, vyražte na výlet. Zkusit můžete tyto dvě lokality.

Muzeum klobouků

Znáte historii klobouků? V místním muzeu se ji můžete naučit. K dispozici je neuvěřitelné množství klobouků různých barev, velikostí a typů. Proces výroby si prohlédnete na autentických ukázkách, které vás provedou tovární výrobou, historickými milníky a důležitými událostmi. Od roku 2019 je expozice díky místním studentům grafiky tématicky vymalována. Druhá část, ateliér, se věnuje praktickým ukázkám na reálných strojích. Zajímá vás, proč je klobouk vyboulený, a jak k tomu vlastně dojde? I to se zde dovíte. Muzeum je vhodné pro děti a dospělé.

Zřícenina hradu Šostýn

Hrad Šostýn strategicky doplňoval hrad Štramberk. Hrad obýval hrabě Hukvaldský. Podle pověstí to byl tyran, který trápil místní lid, a tak se místní rytíři rozhodli sprovodit ho ze světa. Hrabě byl posléze nalezen mrtvý, což vedlo k popravě rytířů a zapálení hradu. Jestli to tak opravdu bylo, se už nedozvíme. Každopádně byl hrad opravdu dopaden, zapálen a ponechán svému osudu. V současné době si můžete prohlédnout obytné jádro v jižní části nádvoří.

—————-Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here