Vodopády Černá Desná nabízí nezapomenutelný zážitek

0
cerna desna
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                          Vodopády Černá Desná

Vodopády Černá Desná – V horkých letních měsících jistě každý z nás touží po úlevě ve formě příjemného ochlazení, které často řešíme návštěvou koupališť či domácími bazény. Ale co to takhle spojit s krásným vizuálním zážitkem? Vyrazte na výlet k vodopádům Černá Desná, které Vám tohle všechno nabízejí.

Tenhle přírodní skvost je k nalezení na oblíbené trase z Desné k přehradě Souš, která je označena červenou turistickou značkou a line se podél toku říčky Černá Desná, která v celém úseku protéká strmým hlubokým údolím. Vodopády se nacházejí zhruba v polovině této trasy.

Čekají na Vás větší i menší vodopády

Můžeme se zde kochat množstvím větších či menších vodopádů, které utváří mnoho zajímavých tvarů, dále pak typickými peřejemi, kotli a kaskádami. Tahle unikátní památka začíná u nejspodnějšího vodopádu jménem Plotnový, který dosahuje do výšky asi 20 metrů. Svůj název dostal právě kvůli svému unikátnímu tvaru, který připomíná zprohýbané skalní plotny. Dále jistě neminete vodopád Dlouhý, jehož výška je zhruba 11 metrů. O kousek dál ve směru toku říčky se nachází vodopád Bukový a vodopád Hrncový, který je znám jako nejdokonalejší vodopád svého druhu a jméno získal dle velkého žulového hrnce. Pro svou unikátní krásu byly vodopády v roce 2013 prohlášeny novou přírodní památkou.

V osadě Souš stojí za návštěvu také další vodní dílo na Černé Desné, které bylo vybudováno již na začátku 20. Století a tím je Soušská přehrada. Kvůli pitné vodě zde ale koupání není možné.

Pokud se zde vydáte na delší rekreaci a zůstanete v nějakém ubytovacím zařízení, získáte zdarma „Jizerka Card“, což je jistá „karta hosta“, díky které můžete čerpat výhody a slevy u partnerů, které jistě stojí za zmínku. Nicméně, můžete ji také zakoupit v informačních centrech v Jizerských horách, v Tanvaldě, Albrechticích a Bedřichově.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here